Angle down Atgal

Kovo 12-oji – nauja, gydytojams skirta atmintina diena

Atmintinų dienų sąrašą Seimas papildė nauja diena. Tai – Europos kovos su smurtu prieš gydytojus ir asmens sveikatos priežiūros specialistus diena. Ji bus minima kovo 12 d.

Už tokią Atmintinų dienų įstatymo pataisą, kurią pristatė Seimo narė konservatorė Jurgita Sejonienė, ketvirtadienį balsavo 87 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, 23 parlamentarai susilaikė.

Tikimasi, kad, papildžius Atmintinų dienų sąrašą, bus atkreiptas dėmesys į psichologinio smurto darbo vietoje problemą, ugdomas visuomenės sąmoningumas, vykdoma smurto prieš sveikatos priežiūros specialistus darbo vietoje prevencija.

Pasak Seimo narės J. Sejonienės, sveikatos priežiūros įstaigose pasitaiko ir smurto atvejų, pvz., dėl to, kad pacientai nesupranta, kad paslaugos suteikimas gali užtrukti. Pasak jos, kartais ydingi santykiai susiklosto ir kolektyvų viduje.

Kritiškai vertindamas naują atmintiną dieną, Seimo narys Petras Gražulis stebėjosi, kodėl negatyvas yra iškeliamas į pagarbos lygį. „Negatyvą įtraukiame į Atmintinų dienų sąrašą. Tikrai negaliu pritarti, nes su šiuo blogiu reikia kovoti, o ne į Atmintinų dienų sąrašą įtraukti“, – sakė P. Gražulis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite