Angle down Atgal

Kosmetika, kurią naudojo senovėje

Ar žinojote, kad iš pradžių kosmetika buvo naudojama praktiniais tikslais?

Pavyzdžiui, Artimuosiuose Rytuose, kur klimatas itin sausas ir karštas, kasdienis kremų naudojimas buvo gyvybiškai būtinas. Dažyti vokai nukreipdavo ryškius saulės spindulius, o prie blakstienų priklijuoti aromatinių augalų gabaliukai atbaidydavo vabzdžius, kurių įgėlimas sukeldavo akių infekcijų.

Beje, dažai vokams pergyveno daugelį civilizacijų. Vokus dažydavo lazdelėmis, pagamintomis iš bronzos, medžio ar kaulo. Vienas lazdelės galas – pastorintas ir vartojamas dažymui, kitas – kaip nedidelis šaukštelis su rankenėle. Tokių lazdelių rasta kapuose, kurie datuojami ketvirtu tūkstantmečiu prieš Kristų.

Makiažo srityje ypač daug buvo pasiekę senovės egiptiečiai. Jie pirmieji sukūrė indus kosmetikai laikyti. Paprastai šie indai buvo daromi iš akmens ir gipso, kad jų turinys išsilaikytų šaltyje.

Imperatoriaus Nerono žmona, išgarsėjusi savo ekstravagantiškumu, kasdien maudydavosi asilų pieno vonioje. Kai ją trėmė iš Romos, imperatorienei leido pasiimti 50 asilų, kad ji galėtų tęsti neįprastas maudynes.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite