Angle down Atgal

Koronaviruso liekamieji reiškiniai: persirgusieji pradėjo mikčioti, juos kamuoja psichozė

Nemaža dalis persirgusiųjų Covid–19 dar ilgą laiką kovoja su pasekmėmis. Didelė dalis pacientų kenčia nuo mikčiojimo ir psichozės – skelbia Metro.co.uk.

Scientific American komanda atliko tyrimą, kurio metu susisiekė su koronaviruso pacientais, kurie įveikė virusą. Didžioji dalis tyrimo dalyvių po maždaug mėnesio nuo pasveikimo susidūrė su neurologinėmis bėdomis.

Nustatyta, kad Europoje buvę Covid– 19pacientai taip pat skundžiasi išliekančiais ilgais ligos padariniais. Gyventojus kamuoja atminties problemos, suprastėjusi psichologinė būsena, nerimas.

Gyventojai skundėsi, kad skoniai ir kvapai net ir po ilgų mėnesių vis tiek sugrįžo ne iki galo.

„Buvau praradęs balsą, pasveikus jis sugrįžo, tačiau neskamba kaip seniau. Aš skambu keistai, tai mane gąsdina“, – pasakojo vienas iš pacientų, kuris koronavirusu persirgo dar praėjusių metų rugpjūtį.

Mokslininkai neatmeta galimybės, kad pacientų nusiskundimai neurologinėmis problemos tikrai gali būti susiję su koronavirusu. Manoma, kad taip organizmas gali reaguoti į Covid – 19,o jei ligonis persirgo sunkia forma virusas gali paveikti ir smegenų darbą.

Mokslininkai sako, kad dažniausiai sunkius liekamuosius reiškinius patiria tie pacientai, kurie sirgdami Covid–19 patyrė vadinamąsias citokinų audras. Tokia agresyvi imuninės sistemos reakcija gali paveikti ir smegenis.

Tiesa, medikai sako, kad dalis liekamųjų reiškinių ilgainiui turėtų praeiti savaime.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite