Angle down Atgal

Konstitucinis Teismas paskelbė nutartį dėl privalomo darbuotojų testavimo karantino metu

Antradienį Konstitucinis Teismas (KT) nutarė, kad privalomas darbuotojų testavimas, karantino metu galiojęs kaip COVID-19 pandemijos valdymo priemonė, neprieštarauja Konstitucijai.  

Konstitucinis Teismas šią konstitucinės justicijos bylą nagrinėjo pagal pareiškėjos Agnės Širinskienės ir Seimo narių grupės prašymą ištirti, ar asmens teisių ribojimai gali būti nustatomi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) sprendimais, neprieštarauja Konstitucijos 48 straipsnio 1 dalies nuostatai, kad „kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą", 67 straipsnio 2 punktui, konstituciniams teisinės valstybės, atsakingo valdymo principams. 

KT pripažino, kad Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 18 straipsnio (2021 m. kovo 23 d. redakcija) 2 dalies nuostata „Kai yra paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija ir (ar) karantinas dėl užkrečiamosios ligos ir nustatomas šios ligos protrūkis darbovietėje, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodytiems darbuotojams leidžiama dirbti <...> įgyvendinus kitas NVSC paskirtas šiems darbuotojams privalomas užkrečiamosios ligos kontrolės priemones" neprieštarauja Konstitucijai.

Šis Konstitucinio Teismo nutarimas yra galutinis ir neskundžiamas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite