Mokiniai kartu su Lina Itagaki. Bibliotekos nuotr.
Angle down Atgal

Komiksų dirbtuvės bibliotekoje su Lina Itagaki

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka gegužės 5 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) vyko kūrybinės komiksų kūrimo dirbtuvės su iliustratore Lina Itagaki.

Istoriniai komiksai

Lina Itagaki yra net kelių komiksų knygų iliustratorė. Jos pirmoji iliustruota grafinė novelė „Sibiro haiku“ tapo 2018-ųjų „Metų knyga“ vaikams ir sulaukė daugybės kitų premijų bei įvertinimų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Kūrybinių dirbtuvių metu pristatė savo naująją knygą „Grybo auksas“. Tai dailininkės Rasos Grybaitės ir iliustruotojos Linos Itagaki kūrybiniame procese gimęs  komiksas apie vieną žymiausių XX a. pirmosios pusės lietuvių skulptorių Vincą Grybą. Kaip „Sibiro haiku“, taip ir „Grybo auksas“ yra istoriniai komiksai. L. Itagaki vaikams papasakojo kaip pradėjo savo iliustratorės karjerą, kokių iššūkių bei laimėjimų sulaukė.

Komiksai – skulptūros

Kūrybinės veiklos metu vaikai gavo užduotį išsirinkti įvairių skulptūrų paveikslėlius ir iš jų sukurti komiksus. Vaizduotė ir kūrybiškumas liejosi savaime. Kai kurie skulptūroms pripiešė trūkstamas kūno dalis, vieni skulptūras-personažus išsiuntė į kosmosą, kiti – apgyvendino savo namuose. Edukacijoje dalyvavę Šiaulių Gytarių progimnazijos trečiokai džiūgavo gavę tokią įdomią užduotį, daugelis likusius nepanaudotus skulptūrų paveikslėlius išsinešė į namus, ketino savarankiškai sukurti naujų komiksų.

Laukia konkursas ir naujas virtualus žaidimas

Tai jau antrasis susitikimas su komiksų iliustratorėmis. Biblioteka įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Interaktyvus edukacinis ugdymas: Supergalių Komiksiada“. Projektas balandžio mėnesį startavo iliustratorės Viktorijos Dambrauskaitės (Ežiukas) komiksų dirbtuvėmis Rėkyvos filiale. Balandžio 28 d. bibliotekoje lankėsi Viktorija Dambrausakitė (Ežiukas), o gegužės 10 d. bibliotekoje bus organizuojamos dar vienos kūrybinės komiksų dirbtuvės su iliustratore, dailininke Ieva Babilaite. Pasibaigus dirbtuvių ciklui, vaikai bus pakviesti dalyvauti komiksų kūrimo konkurse, ir net 4 geriausi darbai taps kuriamo virtualaus žaidimo „Komiksiada“ prototipais. Kviečiame sekti naujienas ir jungtis į linksmas, kūrybingas ir daug šypsenų sukeliančias veiklas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite