Angle down Atgal

Kolega: P. Gaidys suteikė impulsą Klaipėdos dramos teatrui, jo menas – istorinės reikšmės

Velionio režisieriaus Povilo Gaidžio indėlis kuriant Klaipėdos dramos teatrą tęsėsi daugiau nei pusę įstaigos gyvavimo laiko, o jo menas buvo istorinės reikšmės, sako teatro vadovas Tomas Juočys.

„Jo atėjimas siejamas su naujais vėjais, nauju įkvėpimu Klaipėdos dramos teatre. Buvo didelis impulsas, kada jis atvažiavo“, – BNS sekmadienį sakė T. Juočys.

Sekmadienį miręs P. Gaidys 1963 – 1998 metais dirbo aktoriumi ir režisieriumi Klaipėdos dramos teatre, po to trejus metus jam vadovavo.

2001 – 2016 metais P. Gaidys ėjo teatro meno vadovo pareigas.

Režisierius yra sukūręs daugiau kaip 80 spektaklių.

T. Juočys pabrėžė, kad Klaipėdos dramos teatras skaičiuoja 86 metus, tad P. Gaidys jame dirbo daugiau nei pusę jo gyvavimo laiko.

„Tai buvo figūra. Teatre nebūna daug tokių figūrų, bet jis nebuvo vienišas ir šalia jo buvo potencialus ir labai geras kolektyvas“, – kalbėjo dramos teatro vadovas.

„Pats P. Gaidys užaugino ir išauklėjo labai daug aktorių. Jis niekada nebuvo dviprasmiškas ir visada mokėjo maksimaliai atiduoti teatrui ir auklėjo savo studentus daryti taip pat“, – prisiminė T. Juočys.

Jo teigimu, P. Gaidys turėjo labai gerą humoro jausmą: „Nesuprasi, ar jis kalbėdavo rimtai, ar juokaudavo. Su juo buvo labai įdomu būti kaip su žmogumi, kaip su asmenybe“.

„Kartais jis šnekėdavo piktai, bet tai nebūdavo pikta, tai būdavo ironija. Reikėjo gerai pažinti Povilą Gaidį, kad tai suprastum“, – tvirtino T. Juočys.

Paklaustas apie meninį P. Gaidžio indėlį, Klaipėdos dramos teatro vadovas tvirtino, kad jis yra „istorinės reikšmės“.

„Ypatingai P. Gaidys buvo aštrus tarybiniais laikais, kai tas aštrumas nebuvo pageidaujamas. Jis buvo drąsus“, – pasakojo T. Juočys.

Palikęs teatro meno vadovo pareigas, P. Gaidys dar pastatė du spektaklius. Paskutinis buvo 2019 metais pasirodžiusi tragikomedija „Paradas“.

P. Gaidys meno pasaulyje dažnai buvo vadinamas komedijų meistru.

Pasak T. Juočio, taip pavadintas režisierius buvo ne veltui.

„Šis žanras yra pats sudėtingiausias, tai toks vardas jam ne šiaip sau buvo prilipdytas. Jis iš tikrųjų buvo savo darbo meistras“, – sakė teatro vadovas.

P. Gaidys mirė eidamas 85-us metus.

Jis 1979 metais buvo apdovanotas LSSR valstybine premija, 2002 metais gavo Gedimino ordino Karininko kryžių, o 2014 metais – Auksinį scenos kryžių.

1971 – 1995 metais P. Gaidys dėstė Lietuvos muzikos akademijoje Klaipėdos fakultetuose, o nuo 1995 metų – Klaipėdos universitete.

Pats P. Gaidys jaunystėje studijavo Vilniaus konservatorijos Aktoriaus meistriškumo katedroje, vėliau mokėsi Maskvos A. Lunačiarskio teatro meno institute, Režisūros fakultete.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite