Angle down Atgal

Kokius pakabukus dovanoti krikštynoms?

Vasara – krikštynų metas. Daug žmonių tenka garbė tapti krikštatėviais ar paprastais svečiais. Natūraliai kyla klausimas, ką pridera dovanoti? Turbūt pats populiariausias pasirinkimas – įvairūs pakabukai. Jie ne tik turi simbolinę reikšmę, bet ir yra neišaugami – liks prisiminimu visam gyvenimui.

Dovanėlė nuo tėvų

Įprasta, kad po ceremonijos pasipila dovanos vaikeliui. Tačiau daugelis tėvų renkasi ir patys padovanoti papuošalą savo atžalai. Tai užtikrina, kad jau pačio Krikšto metu vaikas bus su religinę reikšmę turinčiu aksesuaru: kryželiu, angeliuku, ikona ar kt. Dažniausiai per krikštynas dovanojami auksiniai arba sidabriniai papuošalai, nes yra ilgaamžiai.

Kryželis – pamatinis krikšto simbolis

Kryžius yra pagrindinis krikščionių religijos ženklas. Šis simbolis parodo, kuo žmogus tiki ir kuriai religinei bendruomenei priklauso. Tai – priminimas apie stiprią Jėzaus meilę ir jo auką. Nenuostabu, kad pakabukai kryželiai yra viena iš populiariausių krikštynų dovanų. Juk būtent su Krikšto sakramentu asmuo tampa Dievo šeimos nariu.

Bene populiariausias kryžius yra lotyniškasis. Tai lygiai toks pat kryžius kaip tas, ant kurio žuvo Jėzus. Toks kryželis yra pačios paprasčiausios, klasikinės formos. Turbūt nėra pasaulyje kito geriau atpažįstamo simbolio.

Kita populiari forma yra Keltų kryžius. Toks kryžius yra uždėtas ant apskritimo tiesiai per centrą. Tai – amžinybės simbolis.

Fleuree kryžiaus kiekviena galūnė pasibaigia 3 žiedlapiais. Jie simbolizuoja Šv. Trejybę. Toks kryžius taip pat yra prisikėlimo ženklas.

Krucifiksas – tai kryžius su kenčiančiu Jėzumi. Toks pakabukas dar labiau primena Kristaus auką dėl žmonių. Katalikai mieliau renkasi dovanoti krucifiksą, o protestantai – paprastus kryželius.

Visada saugantis angelas sargas

Pats žodis „angelas“, graikiškai – angelos, reiškia pasiuntinį. Angelai – dvasinės būtybės, bendraujančios su žmonėmis Dievo nurodymu. Jie atneša naujas žinias ir saugo tikinčiuosius. Manoma, jog kiekvieną tikintįjį saugo jam paskirtas angelas sargas. Nešioti ant kaklo angeliuką reiškia užsitikrinti apsaugą, meilę, tikėjimą ir pagarbą. Tai – nuostabi dovana vaikui, tik pradedančiam gyvenimą šiame pasaulyje. Tokių angeliukų galima rasti auksosala.lt/lt/pakabukai.

Šv. Kristoforo medalikėlis – pažymėti gyvenimo pradžią

Šv. Kristoforas yra ne tik Vilniaus miesto, bet ir keliautojų globėjas. Būtent jis pernešė kūdikėlį Jėzų per sraunią upę. Medalikėlyje būna pavaizduotas barzdotas vyras su lazda, nešantis mažą vaiką. Papuošalą žymi užrašai „Šv. Kristofore, būk mano vadovas“ arba „Šv. Kristofore, saugok mus“. Šis medalikėlis kaip dovana idealiai tinka krikštijamiesiems, nes vaizduoja gyvenimo kelionės pradžią.

Jėzaus krikšte pasirodęs balandis

Pasakojama, kad per Jėzaus krikštą Šv. Dvasia pasirodė kaip baltas balandis. Dabar šis paukštis primena taiką ir tyrumą. Norintiems, kad per vaikelio krikštynas taip pat simboliškai nusileistų Šv. Dvasia, rekomenduojame rinktis balandžio formos pakabukus.

Meilę priminsianti širdelė

Širdelė simbolizuoja ne tik begalinę Viešpaties meilę, dosnumą ir žmogiškumą. Tai ir ženklas nuo dovanojančio, kaip stipriai jis linki gero vaikučiui. Toks pakabukas gali tapti labai prasminga pirmąja vaikelio dovana, žyminčia meilę ir džiaugsmą.

Inkaras – vilties ir ramybės simbolis

Kai krikščionybės pasekėjai buvo persekiojami, jie nešiojo inkaro pakabukus ar net išsitatuiruodavo inkarus kaip ženklą kitiems krikščionims. Tai, kad inkaro forma primena kryžių, dar labiau išpopuliarino šį simbolį. Inkaras tikintiesiems primena viltį, ramybę ir tvirtumą. Tokios formos pakabukai ideali dovana vaikeliui, kuriam taip pat linkite šių stiprybių.

Seniausias krikščionių simbolis

Žuvis yra vienas seniausių krikščioniškosios religijos simbolių. Ji graikiškai vadinasi ichthus, kas yra žodžio „Jėzus“ akronimas. Iš kiekvienos šių raidžių yra sudarytas lotyniškas posakis, kuris lietuviškai skamba „Jėzus Kristus, Dievo sūnus, išgelbėtojas“. Tokia dovana puikiai tiks stipraus tikėjimo šeimai.

Drugelis – gyvenimo atspindys

Krikščionių religija drugelį laiko prisikėlimo simboliu. Tai lemia jo metamorfozė – nuo vikšro iki margaspalvio drugelio. Dėl to manoma, jog šis vabzdys atspindi patį gyvenimą: pokyčius, padedančią su jais susitvarkyti ištvermę ir viltį. Pakabukai drugeliai – pats tas vaikui, kuriam linkite sėkmingo gyvenimo kelio.

Apskritimas arba begalybė – amžinybės atitikmuo

Apskritimas – nesibaigiančios egzistencijos simbolis. Dėl savo tobulos simetrijos jis taip pat primena dangų. Krikščionys tiki amžinu gyvenimu, tad jiems apskritimas yra tarsi religijos pamato priminimas.

Kitas ženklas, žymintis amžinąjį gyvenimą, yra begalybės. Šis simbolis irgi primena, kad nors mūsų laikas Žemėje ribotas, siela gyvens amžinai. Begalybė taip pat gali byloti apie besąlyginę dovanojančiojo meilę.

Dovana pagal gimimo mėnesį

Jei ieškote ne religinę prasmę turinčios dovanos, galite rinktis pakabuką su akmeniu pagal gimimo mėnesį ar vaizduojantį zodiako ženklą. Manoma, kad toks aksesuaras atneša sėkmę. Priedo dar gaunamos įvairios stiprybės, kurių visi 12 akmenų turi skirtingas.

Sentimentalūs išgraviruoti pakabukai

Išgraviruoti pakabukai tampa personalizuoti ir suteikia dar didesnę prasmę. Praktiškai ant bet kokios formos pakabuko galima užrašyti vaiko vardą, inicialus ar krikšto datą. Jei papuošalas didesnis, galima netgi išraižyti trumpą frazę ar citatą.

Krikštynos – išties stebuklinga šventė. Tinkamai parinktos dovanos primins apie šią dieną dar daugelį metų. Tai – nuostabus atsiminimas tiek dovanojančiam, tiek dovanėlę gavusiam.

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite