Angle down Atgal

Kodėl katės mėgsta gulėti ir sėdėti ant įvairiausių daiktų?

Katės yra labai įdomūs padarai, turintys visiškai kitokį požiūrį į gyvenimą nei mes, jų šeimininkai. Jei norime geriau suprasti savo augintinius, turime žinoti jų charakterio ypatybes, kurios tiesiogiai veikia jų elgesį. Mokslininkai daugelį metų tyrinėjo kates, jų psichologiją ir iš tošio to išmoko.

Pavyzdžiui, ar žinote, kodėl katėms būtina atsigulti ant jūsų megztinio, kurį palikote ant sofos? Iš tiesų, tai labai įdomus klausimas. Atsakymas į jį padės jums sužinoti, ką katės mėgsta ir ką reiškia jų keistas elgesys.

Katės yra labai savarankiški ir protingi gyvūnai. Dažnai jos nemėgsta namuose auginamos kitos katės, nors laikui bėgant susigyvena. Kartais žmonėms atrodo, kad jų augintinis yra nuobodus, mat visą dieną jis tik guli ir miega, nežaidžia su šeimininku. Kai kurie žmonės kaip tik per daug myli kates ir neduoda joms atsikvėpti, vis lenda ir lenda prie augintinio.

Jei katės yra susikausčiusios, jos patiria nuolatinį stresą. Tai gali pasireikšti skirtingais būdais, pavyzdžiui, jei turite kelis augintinius, jie gali kovoti tarpusavyje, taip žymėdamiesi teritoriją. Jei priglaudėte gyvūnėlį iš gatvės, jis gali būti labai baikštus ar net agresyvus žmonių atžvilgiu, nes bijo, kad vėl gali būti nuskriaustas ir taip bando apsisaugoti.

Katės pasaulį suvokia šiek tiek kitaip nei mes. Įsivaizduokite kambarį su baldais. Tai yra viena teritorija (plotas). Padėkite kilimą ant grindų – ir tai jau bus atskira sritis. Padėkite rankšluostį ant kilimo ir štai! Dar viena nauja teritorija. Dėl tokio mąstymo, jei namuose yra kelios katės, savininkas turi parūpinti dėžučių, lentynų ir kitokių menkniekių. Net jei auginate vieną katę, jai patiks tokia aplinkos įvairovė. Geriausia yra tai, kad galite apsieiti be rimtų finansinių investicijų, juk kartotinių dėžių galite gauti nemokamai iš parduotuvių.

Visi žino kačių maniją išbandyti naują objektą, kuris pasirodė namuose. Tai suprantama kačių psichologijos požiūriu – pažymėti ir gauti naują teritoriją. Nenumeskite augintinio, kai jis sėdi ant skalbinių krūvos, kurią pamiršote ant lyginimo lentos. Tai yra kačių instinktas, leiskite joms elgtis taip, kaip jos nori!

O kaip manote jūs, kur gulėti katės mėgsta labiausiai? Kaip namuose pritaikote erdvę katėms, kad joms nebūtų nuobodu?

https://zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite