Angle down Atgal

Ko­vo 27-oji – Tarp­tau­tinė teat­ro die­na

Šį sa­vait­galį Vals­ty­bi­nis Šiau­lių dra­mos teat­ras (VŠDT) kvie­čia kar­tu švęsti Tarp­tau­tinę teat­ro dieną!

Šia proga internete parodys skirtingais laikotarpiais kurtus ir teatrališkumo džiaugsmą šlovinančius spektaklius.

Penktadienį 18 val. 30 min. prieš spektaklio transliaciją VŠDT paskelbs geriausius praėjusių metų pagrindinių ir nepagrindinių vaidmenų atlikėjus. Po to kvies žiūrėti vieną naujausių ir lankomiausių teatro spektaklių – Viljamo Šekspyro „Vasarvidžio nakties sapną“ (rež. Paulius Ignatavičius).

Šeštadienį 18 val. 30 min. parodys legendinį Aido Giniočio režisuotą spektaklį – Karlo Gocio „Princesę Turandot“ su iškiliuoju maestro Pranu Piauloku. Abu spektakliai bus rodomi su lietuviškais titrais.

Sekmadienį 16 val. vaikų laukia magiškas spektaklis su akrobatiniais triukais – „Tegyvuoja Lambertas“ (rež. Antanas Gluskinas).

Teatras linki būti sveikiems ir nepamiršti – teatras jau jūsų namuose.

Žodis „teatras“ kilo iš graikų kalbos: „theatron“ – vieta, skirta vaidybai. Teatro ištakų galima rasti dar senovės medžiotojų ir žemdirbių apeigose, taip pat liaudies papročiuose. Pirmasis profesionalus europietiškas teatras įkurtas Renesanso epochoje. Tai buvo italų kaukių komedijų teatras. Nuo to laiko klajojantys aktoriai po truputį tapo sėslūs, pradėjo vaidinti pastoviose vietose.

Lietuva drąsiai gali didžiuotis prieš kitas šalis kaip turinti daugybę teatrų (daugiau nei 30), kurių ne vienas pripažintas ir pasauliniuose teatrų festivaliuose.

Spektaklių transliacijų nuorodos bus paskelbtos feisbuke – Valstybinio Šiaulių dramos teatro paskyroje.

Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite