Angle down Atgal

Ko niekada nedarome keliaudami su vaikais

Nuo pat pradžių visas mūsų tėvystės patirtis lydėjo mintis: nepasakok vaikams apie pasaulį, o parodyk jį. Tuo vadovaujamės ir keliaujam kiek galim, po pasaulį ir Lietuvą. Kartais daugiau, kartais mažiau. Tiesa, nors pastaraisiais metais tolimų kelionių ženkliai sumažėjo. Tačiau net ir keliaudami po savo miestą vadovaujamės tuo pačiu principu.

Galima pasakoti daug dalykų, kuriuos pamatom, patiriam ar padarom keliaudami. Tačiau šįkart noriu pakalbėti apie tai, ko nedarom jokiose ilgose ar trumpose išvykose. Keliaudami niekada nepaliekam šiukšlių vietoje, kuriuoje apsilankėm.

Pamenu kai būnant Norvegijoje šalia ledyno mūsų mažoji netyčia pametė vandens buteliuką kalnu žemyn, kuris krito tiesiai link kalnų ežeriuko… Atrodo kas čia tokio, gi nusipirksim kitą. O aš tik žiūrėdama į tą krentantį vandens butelį tyliai meldžiausi, kad sustotų anksčiau nei prasideda vanduo… Tuomet lipau pasiimti. Pasisekė, kad nenukrito labai toli. Tikrai nežinau ką būčiau dariusi jei būtų įkritęs į tą ledinį vandenį, bet vistik kažkaip jį būčiau ištraukus.

Esu įsitikinusi, kad keliaujant palikti vietą bent jau tokią pat kaip buvo, o dar geriau - tvarkingesnę, nei kad buvo iki mūsų apsilankymo, yra mažiausia, ką galime padaryti. Kaip ir rūšiuoti šiukšles namuose.

Mes turim tik vieną planetą - žinau, ši frazė skamba gana banaliai ir visi jau ją girdėję. Tačiau tokia ta tiesa. Kad ir kaip mokslas pažengęs, nors ir žmonija daug metų skraido į kosmosą, tačiau daugeliui mūsų - Žemė yra vieninteliai namai. Nesvarbu kuriam pasaulio kampelyje gyvenam, kiek mums metų, nesvarbu kiek uždirbam, kokie mūsų pomėgiai… Turim branginti tai ką turim. O savo meilę galim išreikšti, kad ir labai mažais, tačiau reikšmingas veiksmais.

Dalinuosi keliomis idėjomis, kaip galime patys ir tuo pačiu su parodyti savo vaikams, kaip galime rūpintis savo aplinka:

- rūšiuokime šiukšles;

- panaudokime senus dalykus naujai arba atiduokime kitiems, kas juos panaudos dar kartą;

- mažinkime išmetamo maisto kiekį;

- atsisakykime vienkartinių maišelių ir pakuočių;

- užsiauginkime daržovių ar bent kelis prieskonius patys;

- rinkimės daugiau vietinio maisto, ypač iš ūkininkų;

- išeidami iš namų ar kambario - išjunkime šviesą;

- trumpus atstumus eikime pėsčiomis ar važiuokime dviračiu;

- sumažinkime ar atsisakyme buitinės chemijos namuose;

- rinkimės ilgalaikius produktus vietoj vienkartinių;

Ir tai tik keli maži geri dalykai, kuriuos galime padaryti visi kartu savo planetos naudai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite