Angle down Atgal

Klastingasis skrandžio vėžys: kaip atpažinti ankstyvuosius simptomus?

Viena pavojingiausių vėžio formų yra skrandžio vėžys. Jo simptomai paprastai nepastebimi iki vėlyvos ligos stadijos, nes pradžioje jie būna labai neryškūs ir painiojami su įprastomis virškinimo problemomis. Vidutiniškai Europoje skrandžio vėžiu suserga 1–2 iš 100 vyrų ir 0,5–1 iš 100 moterų. Kokie simptomai įspėja, kad galite sirgti šia pavojinga liga?

Skrandžio vėžys yra reta liga ir iš pradžių dažnai nepastebima. Skrandžio negalavimus sunku nustatyti ir jie gali būti susiję su įvairiomis virškinimo problemomis. Skrandžio vėžys tikrai nėra pirmas dalykas, kuris ateina į galvą suskaudus pilvui.

Šia liga dažniausiai serga vyrai nuo 60 iki 75 metų. Dauguma skrandžio vėžiu sergančių moterų yra 75 metų ar vyresnės. Skrandžio vėžys gali būti visiškai išgydomas, jei yra aptinkamas ankstyvoje stadijoje.

Galima išskirti keletą ankstyvųjų simptomų, būdingų skrandžio vėžiui:

Galvos svaigimas ir nuovargis

Anemija (dėl ilgalaikio kraujo netekimo iš skrandžio)

Juodos išmatos

Sumažėjęs apetitas ir tam tikrų maisto produktų vengimas (ypač stipraus kvapo maisto produktai, pavyzdžiui, kava, žolelės ir prieskoniai)

Greitai ateinantis skrandžio pilnumo jausmas valgant

Pykinimas

Vėmimas, kartais su nedideliu kiekiu kraujo

Rėmuo

Skausmas viršutinėje pilvo dalyje ir (arba) šalia krūtinkaulio

Staigus svorio kritimas nekeičiant dietos ar mankštos

Skrandžio problemas dažnai gali sukelti daugybė priežasčių ir dažniausiai tai būna streso pasekmė.

Tačiau jei įtariate, kad kažkas gali būti negerai ir atpažįstate vieną ar kelis simptomus iš pateikto sąrašo, geriau nerizikuokite ir skubėkite pas gydytoją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite