Angle down Atgal

Klaipėdos LEZ bendrovės pernai pasiekė bendrą 1,22 mlrd. eurų apyvartą, investuotojai sumokėjo 75 mln. eurų mokesčių

Praėjusiais metais 44-ios investuotojo statusą turinčios Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) veikiančios bendrovės pasiekė bendrą 1,22 mlrd. eurų apyvartą – 30 proc. daugiau nei 2020 m. arba tiek pat, kiek rekordiniais 2018-aisiais. Šių metų prognozes, kaip teigiama Klaipėdos LEZ pranešime, kol kas sunkina nežinomybė dėl energijos ir žaliavų kainų, pasaulio ekonominės padėties ir karo Ukrainoje baigties.

Didžiausią impulsą pernykščiam Klaipėdos LEZ įmonių apyvartos šuoliui davė polimerų ir energetikos srities kompanijų veikla, glaudžiai susijusi su pasaulinėmis žaliavų kainomis. Kita vertus, didesnį ar mažesnį pajamų augimą pernai fiksavo absoliuti dauguma LEZ investuotojų.

Savo ruožtu bendras Klaipėdos LEZ įmonių eksportas, pernai siekęs 594 mln. eurų, buvo 24 proc. didesnis nei 2020 m. Toks LEZ įmonių rezultatas prilygsta 1,7 proc. visos Lietuvos eksporto.

Pasak Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo, praėjusių metų rezultatai daugiausia atspindi popandeminį atsigavimą ir tam tikrus pasiūlos bei paklausos disbalansus. Nors iki karo Ukrainoje įmonės gana pozityviai vertino ir šių metų perspektyvas, kilę nauji neapibrėžtumai dėl žaliavų, energetikos, tiekimo, infliacijos bei bendros pasaulio ekonominės padėties lėmė naują atsargumo fazę.

„Padėties nedramatizuojame, tačiau verslas kol kas bando suprasti, kas vyksta ir toliau vyks globaliose rinkose. Džiaugiamės, kad prieš kurį laiką mūsų bendruomenės pasirinkta strateginė mokslinių tyrimų, inovacijų, aukštesnės pridėtinės vertės veiklos ir tvarumo kryptis yra gerokai atsparesnė įvairiems sukrėtimams nei tradicinė gamyba. Vis dėlto mums patiems, Klaipėdai ir visai Lietuvai būtina dar aktyviau ieškoti naujų būdų ne tik pritraukti investuotojus į jau jų laukiančią infrastruktūrą, bet ir pasiūlyti jų esamus ir būsimus poreikius atitinkančių talentų“, – komentuoja E. Kiudulas.

LEZ veikiantys investuotojai pernai taip pat sumokėjo 75 mln. eurų mokesčių („Sodros“, PVM ir GPM) – 17 proc. daugiau nei užpernai. Klaipėdos LEZ investuotojų prekių ir paslaugų pirkimai Lietuvoje pernai sudarė 269 mln. eurų arba 1,2 proc. daugiau nei užpernai, o iš viso LEZ investuotojų bendruomenė uždirbo 106 mln. eurų grynojo pelno – apie 3 kartus daugiau nei 2020 m.

Investuotojo statusą turinčių įmonių darbuotojų skaičius – apie 2300 – atėjus ir išėjus keliems investuotojams per metus praktiškai nepakito, pažymima pranešime. Iš viso Klaipėdos LEZ teritorijoje veikia daugiau kaip 100 įmonių ir dirba apie 5000 darbuotojų: greta oficialių investuotojų veikia dar bent dukart tiek aptarnaujančių logistikos, apsaugos, priežiūros bei kitų verslų.

Prieš 20 metų įkurtoje Klaipėdos LEZ veikiantys Lietuvos ir užsienio investuotojai yra įgyvendinę ir suplanavę 782,7 mln. eurų investicijų. Didžiausius praėjusių metų Klaipėdos LEZ naujų investicijų ir plėtros projektus pernai įgyvendino bendrovės „Rehau“, „Retal Baltic Films“, „Roteksas“, „Elme Metall“, „Glassbel Baltic“, „Pack Klaipėda“, „Capella Baltic“, „Gelsta“, „Elektrinio transporto sistemos“ ir „Orion Global PET“.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite