Angle down Atgal

Kitą savaitę į Lietuvą atvyksta trys aukšto rango JAV ir Vokietijos generolai

Kitą savaitę į Lietuvą atvyksta trys aukšto rango JAV ir Vokietijos generolai, jie susitiks su Lietuvos kariuomenės vadais, susipažins su saugumo situacija regione, aplankys JAV ir NATO batalionų karius.

Lietuvos kariuomenė penktadienį pranešė, kad rugsėjo 22-23 dienomis Lietuvoje lankysis JAV karinių pajėgų Europoje ir Afrikoje vadas generolas Christoferis G. Cavolis (Kristoferis Kavolis).

Jo vizito tikslas – patikinti Lietuvos visuomenę ir pademonstruoti tvirtą JAV įsipareigojimą ginti Lietuvą nuo bet kokios agresijos, teigiama pranešime.

Šio generolo pavaldume esantys padaliniai, rotaciniu principu, yra dislokuoti Lietuvos kariuomenės generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje.

„Iškilus krizinei situacijai mūsų regione, generolas Christopheris G. Cavolis vadovautų JAV pajėgų atvykimui į paramą Lietuvos kariuomenei“, – teigia Lietuvos kariuomenė.

Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys su JAV generolu aptars dvišalį  bendradarbiavimą gynybos srityje, dalyvavimą tarptautinėse misijose, bendrų investicinių, infrastruktūros plėtros, pažangios vakarietiškos karinės technikos ir ekipuotės įdiegimo Lietuvos kariuomenėje projektus.

Rugsėjo 22-24 dienomis Lietuvoje lankysis Vokietijos Jungtinių pajėgų operacinės vadavietės vadas generolas leitenantas Erichas Pfefferis (Erichas Feferis).

Dvišalių susitikimų temos koncentruosis į aktualius Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje klausimus, Vokietijos investicijas į Lietuvos kariuomenės infrastruktūrą, atsaką iš Rytų kylančioms hibridinėms grėsmėms atremti, Lietuvos karių dalyvavimą Jungtinių Tautų taikos palaikymo ir stabilizavimo operacijoje MINUSMA, Vokietijos karinio kontingento sudėtyje, Malyje.

Vizito metu svečias taip pat aplankys Lietuvos kariuomenės Gynybos štabą, Rukloje dislokuotus NATO priešakinių pajėgų bataliono karius bei NATO pajėgų integravimo vienetą.

Kaip skelbia kariuomenė, Lietuva ir Vokietija šiandien glaudžiai bendradarbiauja užtikrinant taiką bei saugumą regione ir visoje Europoje.

„Vokietijos vaidmuo itin svarbus Lietuvai, nes būtent šios valstybės kariai prisiėmė atsakomybę vadovauti jau penkerius metus Rukloje dislokuotam NATO priešakinių pajėgų batalionui“, – teigiama pranešime.

Rugsėjo 19-25 dienomis Lietuvoje taip pat lankysis JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos vadas generolas majoras Markas J. Schindleris (Markas Šindleris).

Lietuvos kariuomenę su Pensilvanijos nacionaline gvardija sieja ilgametis glaudus bendradarbiavimas. Jau beveik tris dešimtmečius gvardija teikia įvairiapusę paramą Lietuvos krašto apsaugos savanorių pajėgoms, vykdo instruktorių iš Lietuvos apmokymus, vyksta bendras karinis rengimas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite