Angle down Atgal

Kino pavasaris. Filmo apžvalga: „Sniego daugiau nebus“ (2020)

...Iš rūko ir tamsaus miško išeina žmogus. Nešinas masažo stalu žygiuoja į naktinėmis šviesomis nutviekstą Lenkijos miestą. Pripetėje, vos už poros kilometrų nuo Černobylio, gimęs Ženia – masažuotojas. Įsitikinęs, kad jo pareiga – padėti kitiems. Viskuo persisotinusiems, o iš tiesų tuštumą ir vienatvę jaučiantiems žmonėms.

Senam ir nuo visko pavargusiam nekilnojamojo turto magnatui. Vyną nuolat gurkšnojančiai moteriai, kurios vyras jai neištikimas, o dukra spjaudo į veidą. Vienišai dėl kilmingų keturkojų pamišusiai turtuolei. Moteriai, kadaise palaidojusiai mylimą vyrą ir kompostavusiai jo kūną tarp šalia augančių medžių, auginančiai chemijos olimpiadas laimintį sūnų, kuris gamina ir prekiauja psichotropinėmis tabletėmis. Vėžiu sergančiam vyrui ir jaunai jo žmonai. Vienišam spartietiškam kariškiui, savo pyktį ir nepasitenkinimą išliejančiam ant aplinkinių.

Vaikystėje neišgelbėjęs nuo Černobylio avarijos sukeltų padarinių mirusios motinos Ženia jaučia kaltę ir tarsi bando ją išpirkti, gyvendamas jų gyvenimą. Tapdamas ne tik masažuotoju, bet ir draugu, nuodėmklausiu, guodėju, padedančiu rasti ramybę, susitaikymą, atkurti prarastus ryšius. Pirmiausia su savuoju „aš", slypinčiu po pinigais, namais ir prabangiais daiktais.

Ir nesvarbu, kad pasakojimas lėtas, ramus, be išskirtinių įvykių (didesnio veiksmo neįsuka net ir du paslaptingi Ženios ieškantys vyrai). Nesvarbu, kad visą filmą ieškai viską paaiškinančių atsakymų. Jų taip ir negauni, tad jautiesi truputį „išdurtas". Užtat gauni kiek kalėdinę pasaką, paslaptingą mišką ir emociją su stebuklingu, negandas užklojančiu ir gydančiu sniegu, kuris, pasak filmo kūrėjų, paskutinįkart iškris 2050-aisiais. Todėl jautiesi patenkintas. Kad ir be aiškios priežasties.

Matyt, patenkintų šiuo lenkų kūrėjų produktu yra ir daugiau, nes filmas nominuotas įvairiuose kino festivaliuose. Tapo ir laimėtoju. Patys lenkai jį pateikė 2021-ųjų „Oskarui" geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

Apžvalgos autorė Asta Sara

IMDB

Kas gero ekranuose?

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite