Angle down Atgal

Kinija: omikron atmaina sukels iššūkių per žiemos olimpiadą

Kinija antradienį įspėjo, kad sparčiai plintanti naujoji pandeminio koronaviruso omikron atmaina sukels iššūkių vasarį vyksiančių Pekino žiemos olimpinių žaidynių organizatoriams.  

Nors Kinija didžia dalimi pažabojo koronaviruso plitimą šalies viduje, taikydama griežtus kelionių suvaržymus ir staigius karantinus, pastaraisiais mėnesiais vėl fiksuojami vietinio užsikrėtimo atvejų protrūkiai, siejami su koronaviruso delta atmaina, privertė valdžią sunerimti.     

„Manau, tai tikrai sukels iššūkių, susijusių su prevencija ir kontrole“, – sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas (Džao Lidzianas) ir pridūrė, kad Pekinas „vertina Pietų Afrikos pastangas laiku pateikti informaciją“ apie naująją atmainą.    

„Kinija turi daug reagavimo į COVID-19 patirties, – kalbėjo Zhao Lijianas. – Tvirtai tikiu, kad žiemos olimpinės žaidynės praeis sklandžiai.“  

Kinija dės visas pastangas, kad COVID-19 nesutrukdytų surengti sklandžios olimpiados. Tai būtų svarbus propagandinis laimėjimas Pekino taikomai „nulinės tolerancijos“ dėl COVID-19 strategijai.  

Tūkstančiai atletų, žiniasklaidos atstovų ir olimpiados dalyvių iš užsienio, vos atvykę, pateks į uždarą „burbulą“, apimsiantį su žaidynėmis susijusius rajonus, stadionus, apgyvendinimo, maitinimo vietas, atidarymo ir uždarymo ceremonijas. 

Praėjusį mėnesį žaidynių organizatoriai pripažino, kad virusas bus „didžiausias iššūkis“ olimpiadai. 

Visgi sveikatos apsaugos pareigūnai patikino, kad turi priemonių kovai su naująja atmaina. 

„Kinija jau nemažai nuveikė, vykdydama techninį pasirengimą“ omikron atmainai, sakė Kinijos ligų kontrolės ir prevencijos centro atstovas Xu Wenbo (Siu Venbo).  

„Vykdome techninius tyrimus įvairiomis kryptimis, įskaitant pirminius techninius deaktyvuoto viruso vakcinų, baltymų pagrindu sukurtų vakcinų ir vadinamųjų virusinių vektorių vakcinų tyrimus“, – sakė jis antradienį.    

Kinijoje nuo COVID-19 pilnai pasiskiepiję daugiau kaip 1,1 mlrd. žmonių, rodo oficialūs duomenys.   

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite