Angle down Atgal

Kiek dar Kalėdų švęsime pandeminiu ritmu?

COVID-19 keičia Kalėdas. Mes privalome tikėtis, kad tie pasikeitimai nebus amžini, bet kiek dar Kalėdų kalbėsime apie COVID-19?

Skiepai pernai atrodė kaip išsigelbėjimas, bet ir šių metų Kalėdos tikriausiai nebus visiškai tokios, prie kokių buvome įpratę. Viena vertus, norisi tikros šventės. Kita vertus, reikia elgtis atsakingai, o ir karantino suvaržymai yra labai tikėtini.

Londono karališkojo koledžo genetinės epidemiologijos profesorius Timas Spectoras teigia, kad COVID-19 ir toliau cirkuliuos žmonių populiacijoje, nors vakcinacijos tempai ir yra pakankamai aukšti. Daugelis žmonių jau suvokia, kad ir šios Kalėdos bus kitokios. Bet kiek dar pandeminių Kalėdų bus?

Spectoras teigia, kad reikėtų nusiteikti, kad tikriausiai bent 5 ateinančios Kalėdos vis dar bus pažymėtos pandeminiais ženklais. Profesorius mano, kad dabar apie COVID-19 žinome daugiau nei bet kada anksčiau, bet dėl to turime tik sumažinti savo lūkesčius. Kadaise tikėdamiesi, kad tai praeis per metus buvome optimistai.

Tai negi nėra išeičių? Spectoras teigia, kad vakcinų nepakaks, bet trijų dozių programa bent jau turi galimybę šiek tiek sušvelninti situaciją. Jungtinėje Karalystėje taikomas COVID-19 valdymo priemones jis laiko nepakankamomis – žmonių kontaktai, profesoriaus nuomone, turėtų būti ribojami labiau.

Daugelis mokslininkų dabar sutinka, kad COVID-19 nesitrauks dar metų metus. Ir tai reikia suprasti. Galbūt pandemijos pabaiga ateis ne tada, kai COVID-19 visiškai išnyks, o tada kai išmoksime gyventi šalia šio viruso. Tam reikės ir geresnių gydymo būdų, ir vakcinų, ir sutarimo, kas turi keistis, kai statistikos eilutės ima raudonuoti.

Technologijos.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite