Angle down Atgal

Kiaušidžių vėžys: dalykai, kuriuos privalo žinoti kiekviena moteris

Kiaušidžių vėžys yra labai pavojinga liga visoms moterims. Todėl ypač svarbu laiku pastebėti ankstyvuosius simptomus ir kreiptis į gydytoją.

Kiekvienais metais nuo kiaušidžių vėžio miršta 140 000 moterų visame pasaulyje. Deja, būtent šią pavojingą ligą yra ypač sunku diagnozuoti. Pacientės pagalbos kreipiasi dažniausiai jau vėlesniuose jos etapuose, kai tikimybė, kad pavyks sėkmingai pritaikyti gydymą, yra menka.

Todėl be galo svarbu žinoti ankstyvuosius ligos simptomus ir tam tikrus dalykus apie kiaušidžių vėžį. Galbūt ši informacija padės išsaugoti sveikatą ir net gyvenimą.

Ankstyvieji simptomai dažnai sumaišomi su skrandžio ligomis

Pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, skrandžio skausmai, spaudimas pilve, taip pat neįprastai greitas ir lengvai ateinantis sotumo jausmas – tai pirmieji kiaušidžių vėžio simptomai. Jei juos pajutote, reikia kuo greičiau pasikonsultuoti su gydytoju ir atlikti tyrimus. Deja, dauguma moterų šiuos požymius susieja su skrandžio ar žarnyno problemomis. Jos ateina pas gydytoją, kai brangus laikas jau prarastas.

Kontraceptikų vartojimas ir gimdymas sumažina ligos riziką

Vienas iš pagrindinių kiaušidžių vėžio rizikos veiksnių yra susijęs su ovuliacijos dažniu. Kuo dažniau ovuliuojate, tuo didesnė rizika. Todėl didesnė ligos tikimybė yra moterims, kurioms anksti prasidėjo mėnesinės, kurios niekada negimdė vaikų, ir toms, kurioms menopauzė prasidėjo vėliau nei sulaukus 55 metų. Atitinkamai moterims, kurių ovuliacijų skaičius sumažėjo dėl nėštumo ar hormoninių kontraceptikų vartojimo, rizika šiek tiek mažesnė.

Visiškai tikslus kiaušidžių vėžio testas dar neišrastas

Deja, vis dar nėra universalaus ir šimtu procentų patikimo tyrimo metodo, kuris padėtų nustatyti kiaušidžių vėžį. Iki šiol patikimiausias ankstyvosios diagnozės metodas yra kasmetinis dubens organų tyrimas ultragarsu. Jis padeda nustatyti bet kokias kiaušidžių būklės anomalijas. O moterims, kurių šeimoje yra buvę krūties ar kiaušidžių vėžio atvejų, turėtų būti atlikti genetiniai tyrimai, kad būtų nustatyta ligos išsivystymo tikimybė.

Kiaušidžių vėžys – ne nuosprendis

Per pastaruosius 30 metų mokslininkai padarė didelę pažangą kovoje su kiaušidžių vėžiu. Gydymas tapo žymiai efektyvesnis, taip pat lengviau toleruojamas pacientėms. Kaip ir su bet kuria kita vėžio forma, labai svarbu, kaip greitai liga buvo nustatyta.

Kiaušidžių vėžys yra tiesiogiai susijęs su storosios žarnos vėžiu

Naujausi tyrimai patvirtino, kad yra tiesioginis ryšys tarp storosios žarnos vėžio šeimos istorijoje ir kiaušidžių vėžio išsivystymo rizikos. Kaip bebūtų keista, moterys, kurių artimiausi šeimos nariai sirgo storosios žarnos vėžiu, turi didesnę riziką susirgti ir kiaušidžių vėžiu. Dėl šios priežasties svarbu žinoti savo šeimos istoriją ir būti ypač atidžioms ankstyviems kiaušidžių vėžio požymiams.

Sveika mityba ir sportas padeda išvengti ligų

Aktyvus gyvenimo būdas ir mityba, kurioje gausu skaidulų, daržovių ir sveikų riebalų, sumažina riziką susirgti ne tik vėžiu (įskaitant kiaušidžių vėžį), bet ir širdies bei kraujagyslių ligomis, kurios išlieka pagrindinėmis priešlaikinės mirties priežastimis. Todėl neužtenka kasmet lankytis pas gydytoją apžiūrai ir būti dėmesingai kūno veiklos pokyčiams, bet ir pravartu vadovautis sveiko gyvenimo principais.

Rūpinkitės savimi!

https://www.zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite