Angle down Atgal

Ketvirtadienį sulaikyti 107 neteisėti migrantai iš Baltarusijos

Ketvirtadienį sulaikyti 107 neteisėtai iš Baltarusijos sieną kirtę migrantai, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Didžiausią neteisėtų pažeidėjų grupę, kurioje buvo 43 užsieniečiai, ketvirtadienį ties
Šalčininkų rajono Šilinės kaimu sulaikė Gintaro Žagunio užkardos pasieniečiai.

Dokumentų migrantai neturėjo. 42 iš jų prisistatė Irako piliečiais, viena moteris – Sirijos piliete.

Tarp visų 107 ketvirtadienį sulaikytų užsieniečių 81 prisistatė Irako piliečiu ar turėjo šios šalies dokumentus, dešimt – Sirijos, šeši – Irano.

Migrantams bus atliekami testai dėl COVID-19, o iki rezultatų gavimo šie asmenys yra izoliuoti. Apie pasiprašiusius prieglobsčio asmenis informuotas Migracijos departamentas.

Iš viso šiemet pasienyje su Baltarusija iš viso sulaikyti 1902 neteisėti migrantai. Tai 23 kartus daugiau nei pernai.

Nuo metų pradžios, pirminiais duomenimis, daugiausia – 555 – migrantų sulaikyta Druskininkų savivaldybės ribose. Šalčininkų rajone sulaikyti 367 neteisėtai iš Baltarusijos patekę užsieniečiai, Ignalinos – 343, Varėnos – 314, Švenčionių – 151, Lazdijų – 141.

Tarp šiemet pasienyje su Baltarusija sulaikytųjų daugiausia – 937 – yra Irako piliečių ar jais prisistačiusių užsieniečių. Taip pat sulaikyti 179 Kongo, 121 Kamerūno, 78 Gvinėjos, 76 Irano, 67 Rusijos bei kitų šalių piliečiai. Dalies migrantų pilietybes pasieniečiai dar tikslina, nes daugelis jų neturi dokumentų.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite