Angle down Atgal

Keturių vyrų kompanijai – teistumas dėl disponavimo kanapėmis

Vakar Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje keturi kaltinamieji pripažinti kaltais dėl  neteisėto disponavimo narkotine medžiaga – kanapėmis.

Bylos duomenimis 23 m. R. S. Klaipėdos mieste šių metų pavasarį už 600 Eur sumą įsigijo apie 100 g. kanapių. Nelegalų pirkinį pargabenęs į Šilalės rajoną, už 700 Eur perpardavė 22 m. E. P. Pastarasis veikdamas bendrininkų grupėje su 36 m. R. K., įsigytas kanapes platino. Vienas iš bendrininkų klientų – 32 m. K. K., neilgai trukus po „apsipirkimo“ buvo sustabdytas pareigūnų. Policijos pareigūnai atlikę asmens kratą, K. K. kelnių kišenėse rado apie 2 g. kanapių, kurias, K. K. teigimu, už 20 Eur įsigijo iš  R. K. 

Teismas, įvertinęs byloje esančių ir nustatytų įrodymų visumą, kaltinamųjų ir liudytojų parodymus, konstatavo, jog vyrų kaltė neteisėtai disponavus narkotinėmis medžiagomis įrodyta.

Skirdamas bausmes teismas atsižvelgė į tai, kad vyriškiai savo kaltę pripažino, nuoširdžiai gailėjosi. E.P. ir R. K. padėtį apsunkino tai, kad nusikalstamą veiką padarė veikdami bendrininkų grupėje. Kadangi visi keturi kaltinamieji tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek apklausiami teisme savo kaltę pripažino visiškai ir nuosekliai paaiškino įvykio aplinkybes, paskirtos bausmės jiems sumažintos vienu trečdaliu.

Atsižvelgus į nurodytas aplinkybes, teismas K. K. paskyrė 4 mėnesių viešųjų darbų bausmę, nemokamai per mėnesį išdirbant po 30 valandų. R. S., E. P. ir R. K. paskirta po vienų metų ir keturių mėnesių laisvės apribojimo bausmės su įpareigojimais dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje, nevartoti psichiką veikiančių medžiagų bei neatlygintinai išdirbi po 100 valandų sveikatos priežiūros, socialinių paslaugų įstaigose ar nevalstybinėse organizacijose, kurios rūpinasi senyvo amžiaus asmenimis, neįgaliaisiais ar kitais pagalbos reikalingais žmonėmis.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite