Angle down Atgal

Keliaujate su vaikais: skrydžių palydovės pasidalijo naudingais patarimais

Atlaikyti kelių valandų ar ilgesnį skrydi su mažais vaikais gali būti sudėtinga tiek fiziškai, tiek emociškai. Tačiau žinant keletą puikių triukų kelionę tėvai palengvins ne tik sau ir vaikui, bet ir visiems lėktuve esantiems bendrakeleiviams. Patyrę skrydžių palydovai pasidalijo patarimais, kurie pravers įvairaus amžiaus vaikų tėvams.

Kelionė prasideda užsakinėjant bilietus

Planuojant skrydį su kūdikiais ir labai mažais vaikais vertėtų nesivaikyti akcijų ir pigių skrydžių, o derinti kelionės laiką su įprasta vaiko dienos rutina. Pavyzdžiui ilgą skrydį dažniausiai pasirenkam pirkti nakties valandomis, tačiau vaikas gali reaguoti į pasikeitusią aplinką, triukšmą ir priešingai sukelti visus ant kojų, būti neramus, neužmigti.

Jei tenka skristi su persėdimu, jei įmanoma, vertėtų persėdimų laiką derinti prie vaiko įprasto maitinimo grafiko ir miego rutinos, kad išvengti vaiko isterijos priepuolių, kai jis norės valgyti, tačiau tuo metu teks bėgti į kitą lėktuvą.

Pasirinkti tinkamas vietas

Skrydžių palydovai rekomenduoja mažiems vaikams pasirinkti vietas su specialiomis pertvaromis. Įprastai priešais nebūna kitos sėdynės, todėl vaikui užteks vietos žaisti.

Taip pat verta apgalvoti vietą arčiau tuoleto, nes kūdikiams dažnai reikia keisti sauskelnes.

Pasiruošti maisto ir užkandžių

Prieš kelionę būtina pasiruošti užkandžius ar net rimtesnį maistą, kurį vaikas galės valgyti skrydžio metu ar tarp persėdimų, kai ten laukti oro uoste kelias valandas. Tai užtikrins, kad vaikas gaus maistą prie kurio yra įpratęs, jis nesubloguos ir bus sotus. Taip pat reikėtų vengti daug cukraus turinčių produktų, nes tai gali skatinti aktyvumą, vaikui bus sunku nusėdėti savo vietoje.

Bendraukite

Labai svarbu su vaiku daug kalbėtis apie kelionės eigą, bei kaip reikia elgtis vienoje ar kitoje vietoje. Pasakoti apie saugumo svarbą, kada segami diržai, kada galima vaikščioti lėktuve, o kada ne.

Taip pat pasirūpinkite užsiėmimais lėktuve – įdėkite mėgstamų žaislų, knygučių, stalo žaidimą ar planšetinį kompiuterį. Tai padės ilgų kelionių metu sutelkti dėmesį.

Parengta pagal Metro.co.uk informaciją

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite