Angle down Atgal

Keli patarimai, kaip susiplanuoti kelionę su vaikais

Panašu, kad šiais metais pavasaris buvo išėjęs atostogų… Tačiau pagaliau šiluma sugrįžta! Tikiu, kad daugelis, pamatę orų prognozes, jau planuojatės trumpas ar ilgesnes šeimos išvykas po Lietuvą.

Tačiau keliaujant su vaikais, ypač mažesniais, dažnai kyla vienokių ar kitokių iššūkių. Jie - smalsūs nenuoramos, kurie dažnai nori veikti ne pagal mūsų sugalvotą planą. Ir pripažinkime, kad prisipildžius mūsų, mamų ir tėčių, kantrybės taurei, nuotaika būna nebe tokia gera ir visai netinkama poilsiui.

Tai visgi kaip įmanoma keliauti su vaikais, pailsėti ir išlaikyti gerą nuotaiką? Rekomenduoju prieš bet kokią išvyką atlikti kelis namų darbus, kurie mums asmeniškai dažnai pasiteisina:

- Pakalbėkite su vaikais apie planus. Kur keliausit, ką pamatysit, kokios nusimato pramogos jiems. Nesvarbu, kokio amžiaus vaikai, nereikia galvoti, kad jie nieko nesupranta... Tikėtina, kad jie greitai pamirš apie tai ką, pasakojote, tačiau galėte priminti. Be to, pasakodami vaikams ir patys sau galvoje susidėliosite aiškesnį dienos ar kelių dienų planą.

- Mažiau yra geriau. Ypač keliaujant su vaikais ši taisyklė pasiteisina tikrai dažnai. Geriau susiplanuoti mažiau kelionės stotelių ir skirti daugiau laiko susipažinti ir patyrinėti aplinką. Tikiu, kad taip ir patys atrasit dar nematytų dalykų bei pamatysite daugiau nei įprastai skubėdami.

- Susiplanuokit ir poilsio akimirkų. Tam puikiai tinka pietų ar vakarienės pertraukėlė. Nesvarbu, ar planuojate pietus gamtoje, ar lauko kavinėje - pasirūpinkite, kad aplinka būtų pritaikyta vaikams. Turėdami erdvės palakstyti, pasisupti ar pažaisti jie bus užsiėmę, o jūs tuo pat metu galėsite trumpam atsikvėpti.

- Visuomet turėkite vandens, užkandžių ir atsarginius drabužius. Nesvarbu, ar keliaujam kelioms valandoms ar visai dienai, bei koks vaikų amžius - šis trejetukas dažnai išgelbsti nuo nemalonių akimirkų. Juk dažnai alkis ateina labia netikėtai, o išsipurvinus ar sušlapus kelnes – nereikės skubėti namo persirengti.

- Venkite masinių vietų. Tai galioja ne tik dabar, kai siautėja Covid-19, bet visais gyvenimo atvejais. Tiek vaikai, tiek jūs patys jausitės labiau atsipalaidavę, jei nereikės stebėti vieniems kitų, kad nepasimestumėte.

- Pasirūpinkite apsauga vaikams bei sau. Ypač leidžiant laiką gamtoje pasiruoškite apsauga nuo erkių, kurios itin suaktyvėja atėjus pavasariui. Taip pat įvertinkite, ar reikia galvos apdangalo nuo saulės ar vėjo.

- Jei planuojate ilgesnę, ne vienos dienos išvyką, iš anksto suplanuokite nakvynės vietą. Nakvodami viešbutyje, pasirinkite kambarį šeimai, pasidomėkite apie papildomas lovas jiems, ar viešbutyje yra vaikų žaidimams skirtų vietų. Kartais tokios vietos yra tikras išsigelbėjimas, kuomet po dienos tiesiog norisi patiems ramiai prisėsti, o vaikai dar kupini energijos.

Gero poilsio!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite