Angle down Atgal

Kėdainių savivaldybės ir medicinos įstaigų vadovai susitiko su Sveikatos apsaugos ministru

Šiandien nuotoliu vykusiame Kėdainių rajono savivaldybės ir sveikatos priežiūros įstaigų vadovų bei Seimo narių susitikime su Lietuvos Respublikos ministru Arūnu Dulkiu buvo keliami pastaruoju metu susikaupę sveikatos reikalų klausimai. 

Ministras Arūnas Dulkys informavo, kad kol kas dar nėra tikslu kaip bus skiepijami medicinos ir socialinių globos įstaigų darbuotojai šių metų rudenį, kai bus praėję 6 mėnesiai po pirmojo skiepijimo. Tai bus patikslinta šiek tiek vėliau, nes yra laukiama mokslininkų išvadų po atliekamų tyrimų ir stebimi sergamumo rodikliai bei naujosios mutacijos. Šie veiksniai svarbūs priimant sprendimus. Dėl kelto klausimo apie testavimo įkainius jau yra parengtas teisės akto projektas ir jis bus apsvarstytas bei priimtas. Taip pat atsakyta į aktualų klausimą dėl lėšų trūkumo medicinos įstaigų darbuotojų atostoginiams išmokėti, kuris susidarė dėl to, kad pandeminiu laikotarpiu COVID-19 skyriuose buvo padidintas darbo užmokestis medikams ir personalui. Ligoninėms šie trūkumai bus kompensuojami.

Ministras pažadėjo ieškoti sprendimo kaip kompensuoti VšĮ Kėdainių ligoninės patirtas nenumatytas išlaidas, dėl deguonies talpų įrengimo bei nuomos. To reikėjo gydant viso regiono pacientus, kai rudenį buvo įrengtas COVID-19 skyrius Kėdainiuose.

Taip pat ministras ir viceministrė Danguolė Jankauskienė labai trumpai pristatė planuojamą sveikatos reformą, kurioje galės dalyvauti visos savivaldybės ir patikino, kad jų pasiūlymai bus išklausomi bei vertinami.  Ministras Arūnas Dulkys patikino, kad abi ministerijos ir Sveikatos ir Švietimo, mokslo ir sporto yra nusiteikę rudenį sugražinti moksleivius į kontaktinį mokymą.

Rajono meras Valentinas Tamulis kreipėsi į ministrą prašydamas išspręsti VšĮ Kėdainių ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus finansavimo klausimą. Šis skyrius yra visiškai neatnaujintas ir nebeatitinka jokių keliamų reikalavimų. Rekonstrukcijai reikia maždaug 300 000 eurų. Tai vienas iš svarbių klausimų gerinant gyventojų aptarnavimą ir medikų darbo sąlygas ligoninėje. Taip pat meras išreiškė susirūpinimą dėl mažokų „Johnson & Johnson“  vakcinos gamintojo kiekių, kurie yra skiriami rajonui. Viena skiepo dozė išspręstų daug problemų skiepijant senelius ir atokiai gyvenančius gyventojus.

Susitikime su LR sveikatos ministru dalyvavo rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, administracijos direktoriaus pavaduotojas Gintautas Muznikas, savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė, Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Audronė Rimkevičienė, VšĮ Kėdainių ligoninės l. e. p. direktorė  Rita Kuodienė, Lietuvos gydytojų sąjungos Kėdainių filialo vadove, Lietuvos gydytojų sąjungos Finansų komiteto pirmininkė, Kėdainių ligoninės ir PSPC Jungtinės profesinių sąjungų atstovybės pirmininkė Raimonda Augienė, LR Seimo nariai Tomas Bičiūnas bei Viktoras Fiodorovas.  

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite