Angle down Atgal

Kėdainiai gali tikėtis papildomo finansavimo kelių tvarkymui

Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, savivaldybės vadovai bei atsakingi specialistai vakar (2021-05-04) nuotoliniu būdu svarbiais rajonui klausimais bendravo su LR susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu.

Kartu buvo svarstomi ir aptarti aktualiausi rajonui klausimai: dėl beveik 1 milijonu eurų lyginant su pernai metais sumažintų lėšų, kurios skiriamos rajono keliams tvarkyti, žvyrkelių asfaltavimo kelių sodininkų bendrijose ir tose vietose, kur kuriasi naujos įmonės su darbo vietomis.

Rajono meras Valentinas Tamulis priminė ministrui dėl ilgus metus rajone nevykdomo dviejų itin svarbių kelių ruožų  Šėta–Beinaičiai–Nociūnai ir Vincentava–Čekiškė kapitalinio remonto. Meras tikino ministrą, kad gerų, patogių kelių laukia ne viena gyvenvietė ir kaimas, taip pat yra daug kelių, kurie laukia rimto remonto bei nuolat pilasi gyventojų skundai bei nepasitenkinimas dėl kelis dešimtmečius neišspręstų klausimų, kad ir tokių, kaip, atrodo, amžiams užstrigęs neilgo dviračių tako ruožo tarp Kėdainių konservų fabriko ir Josvainių miestelio įrengimas. 

Ministras Mindaugas Skuodis patikino, kad lėšų perskirstymas dar bus ir Kėdainiai gali tikėtis papildomo finansavimo. Taip pat ministras informavo, kad šiuo metu iš esmės peržiūrima savivaldybių kelių įregimo bei tvarkymo finansavimo programa. Joje planuojami pakeitimai. Planuojama pereiti  prie nuoseklesnės kelių priežiūros finansavimo plėtros, kuri užtikrintų didesnį darbų tęstinumą keleriems metams.   

Dėl pėsčiųjų bei dviračių tako atkarpos nuo valstybinės reikšmės rajoninio kelio Mantviloniai–Plaktiniai–Paliepiai iki Josvainių miestelio įrengimo ministras atsakė, kad Susisiekimo ministerija kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija aktyvai dirba rengiant bendrą žemėlapį, kuriame būtų įrengti visi dviračių takai visoje Lietuvoje, ir situacija bus sprendžiama kompleksiškai.

Taip pat ministras pabrėžė, kad Kėdainių situaciją žino gana neblogai ir įvertino už tai, kad yra ta savivaldybė, kuri turi pasirengusi Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų skirstymo kriterijus, kuriais vadovaujasi ir tolygiai paskirsto lėšas tarp miesto bei miestelių.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite