Angle down Atgal

Kaune paskiepyta apie pusę sutikusių vakcinuotis didesnių įmonių darbuotojų

Kaune paskiepyta apie pusę sutikusių vakcinuotis didesnių įmonių darbuotojų. PAsak Kauno vakcinacijos centro vadovo Justino Dzidzevičiaus, sistema neleidžia diferencijuoti, kas iš besiskiepijančių kuriai įmonei priklauso ir jis gali tik pasakyti, kad iš šios prioritetinės grupės jau paskiepyta apie pusė sąrašuose esančių žmonių. Sąrašus centrui pateikia įmonės.

„Kauno liftų“ bendrovėje dirba 115 žmonių. Pagal darbo profilį įmonės darbuotojai priklauso prie turinčiųjų kontaktų su kitais žmonėmis, kuriems teikiamos paslaugos, asmenų, todėl gali būti skiepijami nuo COVID-19 infekcijos ir dar neprasidėjus masiniam vakcinavimui. Juolab kad aptarnauti ir prižiūrėti liftus tenka ir gydymo įstaigose, ir slaugos namuose, kur užsikrėsti koronavirusu pavojus yra kur kas realesnis nei kitose erdvėse.

„Kai galėjome sudaryti sąrašą norinčiųjų pasiskiepyti, suskaičiavome, kad iki tol net 40 pas mus bendrovėje dirbančių žmonių jau buvo persirgę COVID-19 liga. Iš likusiųjų skiepytis sutiko visi, tik vienas suabejojo, nes gydytoja patarė nesivakcinuoti dėl stiprios alergijosi. Kai kurie darbuotojai netgi buvo pakviesti iš mūsų bendrovės filialų Utenoje ir Panevėžyje.

Koks viso to skiepijimo rezultatas, akivaizdžiai matomas „Kauno liftų“ kolektyve. Iš karto atsirado geros nuotaikos, viltis, perspektyva dirbti ir daugiau nejausti pavojaus savo sveikatai. Juk net 40 žmonių ligos neišvengė, tad baimė užsikrėsti buvo didelė. Dabar toks teigiamas nusiteikimas labai jaučiamas, ir darbas, galima sakyti, suaktyvėjo“, - Eltai sakė ilgametis „Kauno liftų“ bendrovės vadovas, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Jonas Guzavičius.

„Kaune dabar skiepijami 55-erių bei vyresni gyventojai. Vis atsinaujina ir pedagogų sąrašai, nors daugiau kaip 70 procentų mokytojų jau paskiepyta, taip pat – ir didžioji dalis miesto mokyklų abiturientų. Tiesa, kai kas dar renkasi, kuria konkrečiai vakcina skiepytis, kai turi „Pfizer-BiNTech“ vakcinos, procesas pagyvėja“, - aiškino J. Dzidzevičius.

Kaune iki šio antradienio jau paskiepyta (bent pirmąja vakcinos doze) apie 95 tūkst. gyventojų. Skiepijimo procesas galėtų būti dar aktyvesnis, jei miestas vakcinų gautų daugiau nei dabar.

„Tikrai galėtume skiepyti ženkliai daugiau nei dabar, bet vakcinų trūksta. Kiek gauname, tiek sunaudojame. Žinoma, nei ministras, nei prezidentas pasidėję „į sandėliuką“ vakcinų nelaiko, bet tikimės, kad visa šalis jų gaus kur kas daugiau, nei iki šiol, ir skiepijimo apimtys išaugs, o visuomenė bus saugesnė“, - Eltai sakė miesto savivaldybės įsteigtos Kauno poliklinikos vadovas Paulius Kibiša.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite