Angle down Atgal

Kaune eismo taisykles pažeidę pėstieji „atsipirko“ žodinėmis pastabomis

Šiandien Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai pėsčiųjų perėjose, įrengtose netoli prekybos vietų, tikrino, kaip pėstieji laikosi Kelių eismo taisyklių, o jas pažeidusiems skyrė žodinius įspėjimus. 

Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, šiandien, birželio 10 d., įvairiose Kauno miesto gatvėse vykdė policinę prevencinę priemonę, kurios pagrindinis tikslas –  pėstiesiems keliamų Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) reikalavimų kontrolės užtikrinimas reguliuojamose ir nereguliuojamose pėsčiųjų perėjose, įrengtose netoli prekybos vietų. Pareigūnai tikrino, ar pėstieji vadovaujasi šviesoforo signalais, taip pat, ar saugiai kerta gatvę nereguliuojamose pėsčiųjų perėjose. 
Pareigūnų teigimu, priemonės metu buvo užfiksuota 15 pėsčiųjų padarytų KET pažeidimų, kai buvo nepaklūsta eismo reguliavimo signalams, ar kirsta važiuojamoji kelio dalis, kur draudžiama. Visi pėstieji lengvai „atsipirko“ žodinėmis pastabomis ir buvo papildomai supažindinti su aktualiausiomis Kelių eismo taisyklėmis. 
Pareigūnai primena, kad už važiuojamosios kelio dalies perėjimą arba ėjimą ja ten, kur draudžiama, dviračius vairuojančių asmenų, pėsčiųjų, vadeliotojų ir kitų asmenų, kurie naudojasi keliais nepklausimą eismo reguliavimo signalamas, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų, eismo tvarkos automagistralėse nesilaikymą, gresia administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 428 straipsnį. 
Remiantis praėjusių metų statistika, Kauno apskrities keliuose 2020 m. žuvo 8 pėstieji, dar 146 buvo sužeisti. Viena iš pagrindinių žūčių priežasčių – pėsčiųjų važiuojamosios kelio dalies perėjimas arba ėjimas ja ten, kur draudžiama  ir atšvaitų ar kitų šviesą atspindinčių elementų nenaudojimas tamsiu paros metu.
Būkite budrūs ir saugūs kelyje, juk saugumas – jūsų pačių rankose. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite