Angle down Atgal

Kaune atsidaryti norintis šeimos centras susiduria su nemenkomis problemomis

„Sveiki, malonu matyti Jus Kauno šeimų namuose „ – štai tokiais žodžiais mus pasitinka šeimos namų įkūrėja Eglė Veršininienė, kurios galvoje – noras sukurti šeimos centrą, kuriuose tėvai su vaikais galėtų lavinti savo emocinį intelektą, emocinį raštingumą bei pažintų vienas kitą. „Emocinis raštingumas pas daugelį iš mūsų yra ganėtinai skurdus, todėl šių namų atidarymas padės žmonėms tobulėti emociniame lygmenyje“, – teigia Eglė.

Problemos, kurias būtina išspręsti

Kiekvienas startas reikalauja pastangų. Tai pripažįsta ir Eglė, kurios teigimu – kelios problemos centrui neleidžia funkcionuoti pilnai. „Šį pastatą įsigijome visiškai nesenai. Todėl dar nespėjome pakeisti langų. Jie yra visiškai kiauri, oras per juos plevėsuoja be galo laisvai, žiemą galima sušalti, taip pat būtina keisti stogą“, – problemas pasakojo centro vadovė.

Vertą paminėti, kad namas skaičiuoja jau šimtą metų. Jis yra įtrauktas į kultūros paveldą. Todėl norint atlikti remontus, reikia gauti įvairius leidimus. Tačiau, kaip pažymi šeimos centro vadovė, visi leidimai gauti, bereikia susidėlioti pastato erdves išlaikant šio namo autentiškumą. „Norisi išlaikyti namą, toks, koks jis ir buvo. Pavyzdžiui, šio namo svetainėje kažkada buvo židinys. Norėdami išlaikyti šio namo autentiškumą mes stengsimės jį įmontuoti į tą pačią vietą“, – rodydama į židinio likučius, savo norus pasakojo šeimos centro vadovė.

Pritaikymas neįgaliesiems

Šeimos centras Eglės vizijoje pritaikytas visiems žmonėms, įskaitant ir asmenis, kurie turi judėjimo negalią. Todėl labai svarbu turėti užvažiavimus, slenksčius, pandusus, kurie leistų neįgaliesiems patekti į namą.

„Kadangi nuo 2020 – tųjų metų vasario mėnesio mes ir vėl keliausime ir įgyvendinsime kompleksines paslaugas žmonėms su judėjimo negalia, norime, ir tuo pačiu mums be galo svarbu, pritaikyti šiems asmenims tinkamą įėjimą, duris, slenksčius, vidaus erdves ir sanitarinius taškus“ , – apie planus pasakojo Eglė Veršininienė.

Lauko aplinka

Lauko aplinkoje reikalingas įvažiavimas, jį reikia pritaikyti visoms šeimoms ir visiems šeimos nariams, kadangi dabartinio įvažiavimo infrastuktūra sudėliota sudėtingai. „Būtina sudėlioti pandusus, parengti įvažiavimą nuo gatvės pusės, jog žmogus atvykęs su fizine negalia galėtų prie pat namų išlipti ar įlipti atgal į savo automobilį“, – teigia Eglė.

Kad tai bus tikras šeimos centras galėjome įsitikinti Eglei pasakojant apie pačio centro viziją: „Namas bus pritaikytas 5-6 šeimoms, kurios vienu metu galės leisti laiką šiose namuose. Tačiau būtina įsirengti ir vidaus aplinką: valgomąjį, virtuvę, poilsio zoną, kad šeimos po įvyksiančių reabilitacijų ar konsultacijų galėtų ramiai pailsėti“, – savo viziją dėstė Eglė Veršininienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite