Angle down Atgal

Kasmetis susitikimas dienos vasaros stovykloje „Sveikuolių vasarėlė“

Dienos vasaros poilsio stovyklos „Sveikuolių vasarėlė“ organizavimas jau tapo tradicija Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje mokykloje. Kaip papasakoja Olivija Barzdaitienė, Marijampolės šios mokyklos vyresnioji socialinė pedagogė, kiekvienais metais čia susirenka nemažas būrys vaikų, norinčių aktyviai ir turiningai praleisti laiką. Šiemet birželio 5–9 dienomis stovykloje „Sveikuolių vasarėlė“ 4-iose grupėse poilsiavo 72 1–4 klasių mokiniai.

Pagrindinė veiklos kryptis – organizuoti kuo įvairesnę edukacinę veiklą. Stovykla buvo bendro pobūdžio, jungianti pažintinę veiklą, sveikos gyvensenos, socialinių įgūdžių lavinimą, vaikų saviraiškos galimybių plėtojimą. Daugiausia dėmesio skirta ne tik pažintinei veiklai, bet ir sportinei, lankytasi įvairiose įstaigose, poilsiauta gamtoje.

Kiekvieną dieną pradėdavo rytine mankšta. Pirmą stovyklos dieną vaikai praleido kartu – keliavo į Marijampolės kino teatrą ,,Spindulys“ žiūrėti filmą. Grįžę į mokyklą žaidė kvadratą, pildė stovyklos dienoraštį.

Vėliau veiklos vyko grupelėmis. Stovyklautojams buvo surengtos išvykos į Jono Basanavičiaus gimtinę Ožkabaliuose. Jie dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pro vaikystės langą“, susipažino su tipiška Suvalkijos pasiturinčio ūkininko sodyba, valstiečių namų apyvokos daiktais ir darbo įrankiai, išklausė pasakojimo apie J. Basanavičiaus vaikystę, santykius su šeimos nariais, jam nutikusius nuotykius. Jauniausieji stovyklos dalyviai gavo užduotį – nupiešti tai, kas labiausiai patiko sodyboje, o vyresnieji gavo užduočių sąsiuvinius su klausimais, mįslėmis ir kryžiažodžiais. Vėliau dar žaidė ąžuolyne, suposi ant sūpynių.

Visos stovyklautojų grupės lankėsi Paežerių dvare. Čia taip pat vyko edukaciniai užsiėmimai „Kaip gyveno mūsų senoliai“ ir „Žaidimų pynė“. „Kaip gyveno mūsų senoliai“ – tai praktinė pažintinė programa, supažindinanti vaikus o su XIX a. pabaigos – XX a. 1–4 dešimtmečių Suvalkijos valstiečių kasdieniais darbais ir buitimi. Vaikai susipažino su darbo įrankiais, kurie buvo naudojami žemdirbystėje, javų rūšimis, javų valymo mašinomis. Buities skyriuje pamatė indų, medžiagų, iš kurių jie pagaminti, apšvietimo priemonių, sužinojo jų veikimo principus.

Edukacinės programos „Žaidimų pynė“ metu vaikai per žaidimus buvo supažindinami su etnokultūra. Pasakota apie žaislų atsiradimo istoriją, jų gaminimo procesus, pristatomos medžiagos, iš kurių buvo gaminami žaislai. Vaikai žaidė XX a. ir XXI a. judrius, loginius, komandinius žaidimus, kurių metu susipažino su senaisiais buities daiktais.

Apsilankyta Fėjų slėnyje, kuris yra įsikūręs Garliavoje. Tai Lietuvoje analogų neturinčių knygų „Miglų slėnio Fėjų pasakos“ ir „Miglų slėnio Fėjų burtai“ personažų galerija. Čia vaikai galėjo pasinerti į pasakų pasaulį, susipažinti su pasakų herojais ir dalyvauti viktorinoje-loterijoje.

Buvo suorganizuota išvyka į Marijampolės apskrities priešgaisrinę gelbėjimo stotį. Vaikai lankėsi II komandos patalpose, kur jiems pasakojo apie ugniagesių gelbėtojų darbą, taip pat kaip reikėtų elgtis įvairiose gyvybei pavojingose situacijose ir kaip saugiai atostogauti vasarą. Smagiausia apsilankymo dalis buvo ugniagesių gelbėtojų įrangos ir automobilių apžiūra. Vaikai galėjo apsirengti ugniagesių gelbėtojų apranga, pakilnoti įvairius įrankius ir pabendrauti su pačiais ugniagesiais gelbėtojais.

Stovyklos uždaryme visi dalijosi įspūdžiais, vaikai išsakė savo patirtas emocijas. Atsisveikinant kiekvienas stovyklautojas buvo apdovanotas padėkos raštu už gerą nuotaiką ir puikų dalyvavimą stovykloje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite