Angle down Atgal

Kardiologai skambina pavojaus varpais: dėl pandemijos pacientai bijo tikrintis, didėja mirtingumas

Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro specialistai sunerimę – gyventojai kreipiasi vis blogesnės savijautos, turėdami užleistų ligų, didėja mirtingumas.

Manoma, kad taip nutiko dėl jau metus trunkančios COVID-19 pandemijos. Pacientų srautai karantino metu sumažėjo net trečdaliu. Gyventojai išsigandę, kad dėl siaučiančio viruso negali lankytis pas medikus. Tačiau tiesa yra visai kitokia. Specialistai dirba ir užtikrina saugumą pacientams. Kardiologai kviečia gyventojus nedelsti.

„Perskirstėme darbus dar prieš pirmąjį karantiną taip, kad galėtume konsultacijų teikti kuo daugiau. Nuo vasaros darbą pradėjo net šeši nauji kardiologai. Todėl ir pacientų galime priimti gerokai daugiau – apie 1 600 per mėnesį. Seniau į konsultacijas priimdavome 1 300 pacientų per mėnesį, – tikina Širdies ir kraujagyslių centro vadovė Nora Kupstytė-Krištaponė. – Šiuo metu nesusidaro ilgesnės nei mėnesio eilės Vainikinių arterijų angiografijai arba perkutaninei intervecijai atlikti dienos stacionare.“

Specialistus neramina ir dar viena problema – gyventojai kreipiasi į medikus gerokai per vėlai. Pacientai skausmus kenčia namuose ir dažnai į ligoninę patenka jau itin sudėtingos būklės, kartais tokiems pacientams išgyti jau nebepavyksta. O sunkių ligų padarinius pacientai jus dar 5–10 metų arba visą gyvenimą.

„Žmonės, būna, jaučia miokardo infarktui būdingus simptomus, jaučia skausmus krūtinėje, jaučia dusulį, tačiau jie yra prigąsdinti dėl koronaviruso ir vengia kreiptis. Na, o kuo vėliau jie atvyksta pas mus, tuo mažesnė tikimybė jiems pasveikti ar likti gyviems“, – sako Širdies ir kraujagyslių centro stacionarinių paslaugų koordinatorė Dovilė Dovydaitienė.

Labai svarbu žinoti, kad šiuo metu Šiaulių ligoninė yra labai saugi vieta, vakcinuotas ar persirgęs personalas sudaro per 90%. Likęs yra testuojamas du kartus per savaitę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite