Angle down Atgal

Karantino reikalavimai – kaip jų laikomasi rajone

Esant sudėtingai epidemiologinei situacijai, plintant koronaviruso infekcijai ir šalyje paskelbus karantiną, numatyti tam tikri reikalavimai. Kaip jų laikomasi, kontroliuoja ne tik Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, bet ir policijos pareigūnai. 

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai per savaitę patikrino daugiau nei 40 prekybos vietų, per 10 maisto tiekimo įstaigų, 5 pervežimo rajono maršrutais keleivinius autobusus. Pradėtas vienas administracinio nusižengimo tyrimas dėl galimo taisyklių pažeidimo (didelio pirkėjų susibūrimo) prekyvietėje.

Prekybos centruose ir kitose prekybos vietose lankomasi po keletą kartų, reikalaujama, kad apsaugos darbuotojai reguliuotų pirkėjų srautus. Išdalinti sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai, primenami saugumo dėl Covid-19 reikalavimai, primygtinai reikalaujama jų laikytis.

Policijos komisariato ekipažai taip pat lankosi prekybos centruose, bendrauja su jų vadovais, apsaugos darbuotojais. Pastebima, jog kol kas apsaugos darbuotojai susitvarko, reguliuoja pirkėjų srautus, policijos pagalbos nereikia. 

Taip pat policija kontroliuoja, kaip laikomasi saviizoliacijos taisyklių. Praėjusią savaitę patikrinta 11 saviizoliacijoje esančių asmenų – nusižengimų nenustatyta. Per visą pandemijos laikotarpį surašyti 67 administracinio nusižengimo protokolai, susiję su Covid-19. 

Viešosios tvarkos skyriaus specialistai ir policijos pareigūnai pastebi, jog dauguma gyventojų viešosiose vietose stengiasi laikytis būtinų saugumo dėl Covid-19 reikalavimų, taisyklingai dėvėti veido apsaugos priemones – pastebėjus be kaukės ar užsidėjus ją netaisyklingai, kitus nusižengimus, žmonės perspėjami, bausti neskubama. 

Gyventojų prašoma į prekybos centrus vykti tik esant rimtam poreikiui, taisyklingai dėvėti veido apsaugos priemones, nesibūriuoti, laikytis saugaus atstumo ir kitų saugumo reikalavimų. 

Primenama – reikalavimų nesilaikymas karantino metu pagal Administracinių nusižengimų kodekso 45 str. užtraukia baudą asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite