Angle down Atgal

Karantino laikotarpiu viešoji biblioteka persikėlė į virtualią erdvę

Šią savaitę Lietuvoje įvestas karantinas gerokai pakeitė šiauliečių gyvenimus. Kultūros įstaigos užvėrė duris ir persikėlė į viešąją erdvę, kur toliau sėkmingai ir aktyviai vykdo savo veiklą. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka taip pat priėmė šį iššūkį – karantino laikotarpiu pasikeitus skaitytojų aptarnavimo sąlygoms, su skaitytojais sėkmingai bendrauja ir teikia įvairias paslaugas virtualiai.

Skelbiami konkursai ir virtualios viktorinos

Karantino laikotarpiu, kai šeimos leidžia laiką namuose, yra puiki galimybė užsiimti kūrybine veikla. Tad jau pirmosiomis karantino dienomis, biblioteka socialiniame tinkle Facebook ir bibliotekos internetinėje svetainėje www.smsvb.lt paskelbė kūrybiškumo ugdymo konkursus. Pirmajame, „Skaitomanų bumas: už(si)kurk skaitymo variklį“, vaikai raginami prisiminti ir nupiešti skaitytas labiausiai patikusias knygas. Antrajame, „Kūrybiškumo virusas“, išnaudodami komiksų kūrimo galimybes dalyviai kviečiami sukurti 2 ar daugiau kadrų istoriją, ką reikia daryti, kad nesirgtume. Istoriją galima kurti patogiausiu būdu: piešiant ar, naudojantis mobiliąja programėle, darant nuotraukų istoriją. Abiejuose konkursuose dalyvių amžius – neribojamas, tad tai yra puiki galimybė tėveliams ir vaikams kartu kurti ir dalyvauti konkursuose. Na, o kūrybinių darbų nuotraukas neišėję iš namų gali siųsti nurodytu elektroniniu paštu. Pasibaigus karantino laikotarpiui, geriausių kūrybinių darbų autoriai bus apdovanojami prizais.

Taip pat kasdien gyventojai kviečiami dalyvauti virtualioje „Kahoot“ viktorinoje „Bibliomūšis“, kurioje kiekvieną dieną pateikiami nauji klausimai, tad tai puiki galimybė išbandyti ir pasitikrinti savo žinias įvairiomis temomis. Visa šeima, prisijungusi prie viktorinos iš skirtingų įrenginių, gali dalyvauti vienu metu ir konkuruoti. Tad tai dar viena puiki galimybė smagiai kartu leisti laiką namuose!

Galimybė skaitmeninio raštingumo mokytis savarankiškai

Prieš įvedant karantiną, gyventojai bibliotekoje aktyviai dalyvaudavo skaitmeninio raštingumo kursuose pradedantiesiems ir pažengusiesiems. Kaip žinia, šiuo metu kursai nevyksta. Tačiau biblioteka rūpinasi kiekvienu lankytoju, tad skatina gyventojus būti aktyviais ir skaitmeninio raštingumo mokytis savarankiškai. Bibliotekos svetainėje pateikiama visa informacija, nuorodos, kuriomis naudojantis galima sėkmingai tobulinti savo kompiuterinį raštingumą. Taip pat lektorės yra nusiteikusios padėti nuotoliniu būdu – iškilus klausimams su jomis kasdien galima susisiekti elektroniniu paštu ar socialiniame tinkle Facebook.

Bibliotekos veikla karantino laikotarpiu

Žinoma, karantino laikotarpiu skaitytojams kyla daug klausimų dėl bibliotekos darbo organizavimo tvarkos: kaip grąžinti knygas, ar skaičiuojami delspinigiai už laiku negrąžintas, ar galima pratęsti paimtų knygų laikotarpį ir t.t. Tačiau, nors biblioteka ir uždaryta, skaitytojams visa aktuali ir reikalinga informacija pateikiama bibliotekos internetinėje svetainėje www.smsvb.lt. Taip pat visada galima su biblioteka susisiekti socialiniame tinkle Facebook. Tad skaitytojai nėra paliekami nežinioje – ir toliau palaikomas glaudus ryšys.

Pietinės miesto dalies skaitytojai knygas visą parą gali grąžinti į knygų grąžinimo dėžę, esančią prie „Aido“ bibliotekos (Aido g. 27) arba pratęsti skolinimosi terminą prisijungus prie savo paskyros elektroniniame kataloge arba per ibiblioteka.lt. Taip pat skaitytojai, neturintys galimybės pratęsti ar grąžinti pasiskolintų knygų gali būti ramūs – delspinigiai karantino metu nebus skaičiuojami.

Baigus skaityti turimas popierines knygas, skaitytojai kviečiami skaityti elektronines. Tokią paslaugą suteikia „Vyturio“ internetinė biblioteka. Bibliotekos tinklalapyje pateikiama ir daugiau nuorodų, kur galima rasti elektroninių knygų.

Daugiau apie bibliotekos veiklą ir skaitytojams siūlomas galimybes karantino laikotarpiu galima rasti bibliotekos internetinėje svetainėje www.smsvb.lt. Informacija čia nuolat naujinama. Šiuo sudėtingu laikotarpiu būkime kantrūs ir ieškokime pozityvo. Pavyzdžiui, aplankykite virtualią parodą „Ką laisvės vėjai šneka...“ (https://www.biblioteka.smsvb.lt/virtualios-parodos/) ir dar kartą pasidžiaukime gražiais moksleivių ir senjorų bendrais kūrybiniais darbais, kurie kovo 10–16 dienomis puošė miesto maršrutinių autobusų stoteles ir džiugino šiauliečius!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite