Angle down Atgal

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga išskirtinis renginys Šiauliuose – „Šiauliai jazz 2022“

Karl Frierson (JAV, Vokietija, grupės „De-Phazz“ vadovas ir siela) su grupe sveikina Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga visus Šiaulių regiono gyventojus ir kviečia švęsti Frenkelio rūmų kieme ir klausant ir šokant! Tai legendinio džiazo improvizacijų meistro iš Vokietijos ir geriausių Klaipėdos muzikantų jungtinis projektas.

Karl Frierson (JAV, Vokietija) – fenomenalus vokalistas, dainų autorius, patyręs pedagogas, kultinės grupės „De-Phazz“ vadovas, siela ir balsas yra išskirtinė figūra šiuolaikinėje džiazo scenoje. Karlo Friersono vardas puikiai žinomas visiems „De Phazz“ gerbėjams, jis skamba visuose grupės albumuose. Sodrus, gilus, jaudinantis, virtuoziškai valdomas balsas, tarsi pakylėja nuo žemės ir nuskraidina virš dar nepažinto mistinio garsų vandenyno, protarpiais panardindamas į gilius veržlius džiazo, funko, soulo bei bliuzo vandenis.

Tačiau nuostabus vokalas nėra vienintelis atlikėjo išskirtinumas – Karlas pasižymi unikaliu gebėjimu užburti publiką emocingu, betarpišku bendravimu. Jis šoka basas, žaviai gestikuliuoja, žarsto komplimentus damoms ir gali pasirodyti, jog kartais scenoje elgiasi tiesiog beprotiškai.

„Jis puikiai jaučia publikos pulsą ir priverčia klausytojų širdis plakti greičiau, sukeldamas tikrą ekstazę“, – sako XXI Šiaulių džiazo festivalio organizatorius Remigijus Ruokis su kolege iš Klaipėdos Pilies džiazo festivalio Inga Grubliauskiene.

Karlas Friersonas gimė Amerikoje, 1968 metais. Į Vokietiją jis atvyko trumpam, kaip Gospel choro narys. Lemtingas atsitiktinumas būsimąją džiazo žvaigždę suvedė su grupės „De-Phazz“ nariais ir užsimezgusi draugystė paskatino jį visam
laikui likti Europoje. Karlas su grupe pradėjo koncertuoti muzikiniuose klubuose, įrašinėjo solines dainas ir nesitikėjo, ka kada nors sulauks pasaulinės šlovės. Tačiau likimas buvo itin palankus. Grupę pastebėjo ir jos potencialą įvertino tarptautinė muzikos kompanija „Universal Music“, su kuria netrukus muzikantai pasirašė sutartį. Šiandien „De-Phazz“ dievina viso pasaulio populiariosios ir džiazo muzikos gerbėjai.

Muzikui pritars geriausi Klaipėdos muzikantai: Vykis Vykintas Jasaitis, Gintas Litinskas, Kasparas Petkus, Martynas Šiaulys, Laimonas Urbikas, Almantas Karečka ir auksabalsė Kristina Jatautaitė.

Iki susitikimo Frenkelio Rūmų kiemelyje liepos 8d., 19val. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite