Angle down Atgal

Kapelų varžytuvės Biržų kultūros centre

Sausio 25-ąją, šeštadienio popietę, Biržų kultūros centre skambėjo liaudiška muzika – vyko šešioliktosios Aukštaitijos kaimo kapelų varžytuvės „Grok, Jurgeli 2020“. Varžytuves rengia VšĮ „Miesto šventė“, o šio renginio globėju buvo Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas.

Varžytuvėse dalyvavo „Lėvena“ iš Tiltagalių (Panevėžio rajonas), „Žvangulis“ iš Baisogalos, „Keiziukai“ iš Ceikinių (Ignalinos rajonas), „Smalvos“ iš Zarasų, „Linksmuolė“ iš Visagino, „Apynėlis“ iš Mikoliškio (Pasvalio rajonas), „Radvija“ iš Radviliškio. Svečio teisėmis varžytuvių koncerte dalyvavo „Ratasai“ iš Miežiškių (Panevėžio rajonas).

Klausytojų buvo pilna Kultūros centro salė. Jie kapelas sutiko ir palaikė plojimais, šūksniais. Klausytojai turėjo ir užduotį – išrinkti jiems labiausiai patikusią kapelą. Tad daugelis šią užduotį atliko sąžiningai. Su žiūrovais bendravo ir kapelas jiems pristatinėjo aktorė Birutė Prekevičiūtė.

Kolektyvus vertino patyrusi komisija: VšĮ „Miesto šventė“ vadovė Dalia Stanionienė, meno vadovė Bernadeta Aksomaitytė, rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Lina Vireliūnienė, buvusi Vlado Jakubėno muzikos mokyklos direktorė Rima Zuozienė, Savivaldybės meras Vytas Jareckas ir Kultūros centro direktorius Romas Lesevičius.

Komisija geriausia pripažino Radviliškio kapelą „Radvija“ (vadovė Jūratė Stakvilevičienė), o žiūrovai – „Apynėlį“ (vadovė Rasa Andžiuvienė). Varžytuvių organizatoriams, kurie į Biržus atvežė nuotaikingą reginį, dėkojo Savivaldybės meras Vytas Jareckas. Kapeloms jis linkėjo kūrybinės sėkmės, dėkojo už jų kuriamą puikią nuotaiką, už puoselėjamas liaudiško muzikavimo tradicijas.

Ne vienas renginio žiūrovas apgailestavo, kad varžytuvėse nepasirodė nė viena Biržų krašto kapela.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite