Angle down Atgal

Kanadoje karščio rekordus fiksavusį miestą prarijo liepsnos (vaizdo įrašas)

Kanadoje negandos nesibaigia. Vakarines vietoves svilinanti karščiams Britų Kolumbijoje tris dienas buvo fiksuoti visų laikų karščio rekordai.

Neįtikėtas karštis Lytton mieste antradienį pasiekė 49,5 laipsnius. Skelbiama apie staigų mirčių šuolį, siejamą su šia neįprasta karščio banga.

Negana to, tame pačiame mieste trečiadienį buvo paskelbtas evakuacijos įsakymas dėl įsiplieskusių gaisrų, kurie kelia grėsmę statiniams ir gyventojų saugumui.

Sparčiai plintančios liepsnos privertė namus palikti kelis šimtus žmonių. Jie vos spėjo pasiimti savo augintinius ir sėsti į mašinas, kad spėtų pasitraukti kur saugiau.

Meras Jan Polderman sunkiai rinko žodžius. Anot jo, tai yra baisus įvykis, visas miestas dega. „Po pirmo dūmų pasirodymo praėjo vos 15 minučių ir visur buvo liepsnos. Tai įvyko žaibiškai“, – sakė jis, pridurdamas, kad iš Lytton beveik nieko neliko, sudegė 90 proc. miesto.

Skelbiama, kad šiuo metu Britų Kolumbijoje yra mažiausiai 78 gaisrų židiniai, o jų skaičius per dvi dienas šoktelėjo 55 židiniais.

CBC meteorologė Johanna Wagstaffe teigė, kad trečiadienio vakarą liepsnas miesto link stūmė 71 km/val. greičio vėjas. Karštos, sausos ir vėjuotos sąlygos galėjo reikšti, kad ugnis judėjo maždaug 10 ar 20 km/val greičiu.

Ekspertai teigia, kad dėl klimato kaitos ekstremalių orų reiškinių padažnės, ypač karščio bangų. Visgi, vieną konkretų įvykį susieti su visuotiniu atšilimu yra sudėtinga.

Bet panašu, jog įvykiai kalba patys už save.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite