Angle down Atgal

Kamariškių dvaro renesansas prasideda su jaunimo iš Zarasų krašto pagalba

Liepos 18-25 dienomis Kamariškių dvaro teritorijoje vyko stovyklų ciklas, kuriose dalyvavo 16 jaunuolių iš Zarasų rajono kaimiškų vietovių.

Su jaunimu dirbo jaunimo darbuotojų ir savanorių komanda iš Inovatorių Slėnio, įsikūrusio Antalieptėje. Stovykla turėjo du pagrindinius tikslus – prisidėti prie dvaro teritorijos atkūrimo bei susikurti aplinką, kurioje būtų gera kartu gyventi. Visos stovyklos metu jaunuoliai gyveno palapinėse šalia dvaro esančiame parke.

Nors stovyklos buitis nebuvo lengva, stovyklos metu įkurtos erdvės bei užsiėmimai buvo tikrai smagūs. Per aštuonias stovyklos dienas su istoriku iš Zarasų krašto Šarūnu Subatavičiumi vaikai susipažino su dvaro istorija, o su gamtininko Žydrūno Sinkevičiaus pagalba tyrinėjo aplink dvarą esančią gamtą, kuri garsėja savo bioįvairove. Stovyklos metu jaunimas taip pat sutvarkė erdvę aplink vieną iš dvaro parke esančių kūdrų, dvaro ledainę bei pagrindinio flygelio rūsį. Jaunimui pavyko susikurti ir dvi erdves stovyklos veikloms. Pirmoji buvo įkurta atstatytame dvaro flygelyje – ši po stogu esanti erdvė tapo žaidimų bei filmų vakarų vieta. Antrąją edvę vaikai įkūrė atkasę vieną iš dvaro rūsių. Joje po atviru dangumi jie galėjo žaisti, valgyti ir netgi paskutinę stovyklos naktį kartu su jaunimu iš Samanių vaikų dienos centro surengti diskoteką.

Kamariškių dvaras – išskirtinė vieta Zarasų rajone. Šešioliktą amžių menantis dvaras ilgą laiką buvo apleistas. Tačiau dabar savanorių, jaunimo ir kitų rūpestingų žmonių dėka dvaras po truputį atgyja naujam gyvenimui. Ateityje jis turės virsti unikalia erdve, pritaikyta ramiam, lėtam poilsiui bei muzikos ir vizualiųjų menų renginiams.

Informaciją parengė VŠĮ „Neformalaus ugdymo namai“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite