Nuotraukas į redakciją atsiuntė sulaužytą užrašą pastebėję kybartiečiai
Angle down Atgal

Kam užkliuvo „Algirdo“ parkas Kybartuose?

„Kai pagalvoji, dabar tik mažas parkelis, o koks jis gražus ir didis bus po kelerių ar keliasdešimt metų“ – 2014-ais metais džiaugėsi kybartiečiai.

Pagrindinėje J. Basanavičiaus gatvėje (prie geležinkelio pervažos) pasodintiems medžiams prireikė ne vienerių metų, kad jie suaugtų, suteiktų Kybartams ne tik grožį, bet ir grynintų pravažiuojančių automobilių, traukinių teršiamą orą. Kybartiečiai prisimena, kad šiame nemažame žemės plote kadaise buvo žmonių daržai, o jiems išnykus liko tuščia ir nejauki erdvė. Netrukus atsirado žmogus, kuris gavęs leidimą į šį žemės sklypą pradėjo vežti ir sodinti berželius, pušis ir netgi ąžuoliukus. Žmonės ir tada, ir dabar spėlioja, kieno šis parkas, mat vėliau UAB „Kybartų Darna“ pasirūpino, kad ši graži iniciatyva būtų įamžinta.

Ilgainiui šalia ūgtelėjusių medžių buvo pastatytas iš medžio išdrožtas užrašas – „Algirdo“ parkas. Daugelis manė, kad šis parkas pavadintas gerai žinomo Seimo nario garbei, tačiau tai, anaiptol, nėra tiesa. „Tiems, kam reikia – tas ir žino“, – ne kartą yra sakęs gražios iniciatyvos autorius kybartietis Algirdas Bidočius, kuris iki šiol dėkingas visiems pagalbininkams. Vyras džiaugiasi, kad suaugę medžiai ne tik puošia miestelį, užstoja dalį geležinkelio, bet ir mažina oro taršą bei kiekvieną rudenį pritraukia nemažus būrius grybautojų. Visai šalia „Algirdo“ parko gyvenanti kybartietė Vida (vardas pakeistas) pasakoja, kad kasmet grybų parke vis daugėja, tačiau moteris sako, kad gražiame medžių prieglobstyje norėtųsi ir kelių suolelių.

„Algirdo“ parke lapai gelsta ir pamažu byra, tačiau jis ir žiemą neatrodo tuščias – čia daug pušų. Dažnai išgirstame, kad miestelio puoselėjimui nėra skiriama tiek lėšų, kiek jų norėtųsi, tačiau tai puikus pavyzdys, kaip gražios iniciatyvos dėka medžiai buvo pasodinti ir prižiūrėti. Deja, taip atrodo ne visiems, mat prieš keletą dienų iš kybartiečių redakcija sulaukė nuotraukų, kuriose aiškiai matyti tai, kas liko iš ne vienus metus stovėjusio medinio užrašo. „Nežinia, kam ir kodėl po tiek metų užrašas galėjo užkliūti, tačiau aišku tik viena, kad Kybartuose labai trūksta vaizdo stebėjimo kamerų, nes tokie „geradariai“ turėtų būtų paviešinti“ – teigia pakalbinti kybartiečiai.

Suniokotą užrašą netrukus ketinama atnaujinti ir tikėtis, kad jis stovės dar ne vienus metus.


 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite