Angle down Atgal

Kalvarijos ūkininkas ir po pritaikytų sankcijų nepadarė išvadų: pradėta administracinė teisena dėl žiauraus elgesio su gyvūnais

Neplaninio patikrinimo metu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, apsilankę viename stambiame Kalvarijos rajono ūkyje po jau pritaikytų sankcijų, teigia susidūrę su retai pasitaikančiu piktybišku ir žiauriu elgesiu su gyvūnais.

Dar prieš keletą savaičių veterinarijos inspektoriai šiame ūkyje aptikę, kad galvijai yra laikomi itin blogomis sąlygomis, iš laikytojų konfiskavo 15 penimų galvijų. Taip pat skirta tūkstantinė bauda.

VMVT inspektoriai tuomet ūkį įpareigojo toliau teikti informaciją, kaip šalinami nustatyti pažeidimai, tačiau nesulaukę jokių žinių vėl vyko tikrinti ūkio. Nuvykus į vietą VMVT pareigūnų ūkininkas neįsileido, todėl teko kreiptis į teismą dėl leidimo patekti į ūkinius pastatus, kad būtų galima įvertinti galvijų sveikatos būklę. Patikrinimo metu, kaip nurodoma VMVT pranešime, aptikti 6 gaišę galvijai ir du itin sunkios būklės. Iškvietus privatų veterinarijos gydytoją nustatyta, kad dviem gyvūnams gydymas nėra galimas, ir juos teko nugaišinti.

„Tai nesuvokiamas žiaurumas. Nežinau, ar tokį elgesį galima pavadinti tiesiog neišmanymu, kaip elgtis su savo galvijais, kai po daugybės mūsų pastangų aiškinti apie tinkamą gyvulių priežiūrą nebuvo daromos jokios išvados, situacija ne tik nesikeitė, o tik blogėjo. Neįsivaizduoju, kaip galima kasdieną matant silpstantį gyvūną juo nepasirūpinti. Stengėmės geranoriškai padėti ir atsižvelgti, kad tai yra daugiavaikė šeima ir ūkis jiems yra galbūt pragyvenimo šaltinis. O tai, ką pamatėme šiandien, tikrai atėmė žadą, todėl teko priimti sprendimą taikyti griežčiausias poveikio priemones“, – komentavo VMVT Marijampolės departamento direktorius Gediminas Gvazdaitis.

Dėl šio atvejo pradėta administracinė teisena dėl žiauraus elgesio su gyvūnais ir likusių 70 galvijų konfiskavimo. Laikytojams taip pat gresia piniginė bauda iki 4000 eurų.

Kaip teigiama VMVT pranešime, šiuo metu gyvūnai lieka ūkyje, tačiau jų priežiūra nedelsiant bus perduota vietos savivaldybei. VMVT ir toliau atidžiai stebės situaciją ir, reikalui esant, imsis būtinų veiksmų.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite