Angle down Atgal

Kalvarijos savivaldos „laive“ bręsta maištas?

Šią savaitę, ketvirtadienį, Kalvarijos savivaldybės administracijos posėdžių salėje buvo sušauktas eilinis Tarybos posėdis. Jis neįvyko, nes posėdžiauti atvyko tik Savivaldybės meras Vincas Plikaitis, mero pavaduotojas Kęstutis Bagdanavičius ir šeši vietos politikai. Posėdžių salėje tuščios buvo net trylikos Tarybos narių vietos.

Savivaldybės meras V. Plikaitis, konstatuodamas, kad eilinis posėdis negali vykti, nes nėra sprendimams priimti būtino kvorumo, neslėpė pasipiktinimo, jog daugiau nei pusė į Tarybą išrinktų vietos politikų ne tik kad neatvyko posėdžiauti, bet ir nepranešė, jog nedalyvaus posėdyje. Mat Savivaldybės tarybos veiklos reglamentas numatyto, kad į posėdį negalintys atvykti Tarybos nariai privalo raštu arba kitais būdais apie tai pranešti posėdžio organizatoriui ne vėliau kaip prieš dieną ir nurodyti priežastį.

„Toks Tarybos narių elgesys yra nepriimtinas, – informavęs susirinkusius, kad posėdis nevyks ir bus šaukiamas neeilinis Tarybos posėdis, teigė meras. – Į savivaldos rinkimus jie ėjo tam, kad dirbtų Savivaldybės žmonių labui.“

Opozicijos lyderis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Kalvarijos skyriaus pirmininkas Valdas Aleknavičius, pakalbintas apie neįvykusį posėdį, „Suvalkiečiui“ teigė, kad jis su dviem savo partiečiais, taip pat trys Darbo partijos atstovai Taryboje tuo metu, kai meras paskelbė, kad posėdis neįvyks, buvo Tarybos narių kabinete.

„Meras apie tai žinojo, nes paėmėme to kabineto raktą, – teigė V. Aleknavičius. – Į posėdžių salę mes visi atėjome pavėlavę vos kelias minutes, nes tarėmės į posėdžio darbotvarkės projektą numatytais klausimais, ir salę radome jau tuščią. Meras galėjo mus paraginti greičiau ateiti posėdžiauti, ir kvorumas būtų buvęs. Tačiau jam gal principingumas neleido to daryti, nes mums, opozicijos atstovams, jis yra sakęs, kad mes posėdžiuose nesame reikalingi. Esą sprendimus valdančioji dauguma gali sėkmingai priimti ir be mūsų.“

„Suvalkiečio“ duomenimis, eilinis Tarybos posėdis neįvyko dėl to, kad į jį neatvyko ir keli dabartinės valdančiosios daugumos atstovai. Redakcijos šaltiniai teigė, kad maištas bręsta pačioje valdančiojoje daugumoje, ir merui gali kilti grėsmė tapti mažumos meru. Esą dalies valdančiojoje daugumoje dirbusių politikų netenkina vieno iš Savivaldybės vadovų darbo ir bendravimo su kitais politikais stilius.

Vakar paskelbta, kad neeilinis Tarybos posėdis dabar šaukiamas spalio 2 d., trečiadienį, 10 val.

comment Skaitytojų komentarai (3)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite