Angle down Atgal

Kalėdinių atvirukų konkurse – šventinės pasieniečių miniatiūros

Dar rudeniui įpusėjus Vilniaus rajono mokykloms buvo išsiųstas rinktinės bendruomenės pareigūnų kvietimas dalyvauti išskirtiniame Kalėdinių atvirukų konkurse tema: „Kalėdos Lietuvos pasienyje“. Vienas iš konkurso tikslų – skatinti vaikų kūrybiškumą ir gerinti glaudesnį Vilniaus pasienio rinktinės ir švietimo įstaigų bendradarbiavimą, kitas – prisidėti prie gruodžio pabaigoje vyksiančios akcijos „Gera padėti vienišam senoliui“.

Konkurse buvo kviečiami dalyvauti dviejų amžiaus kategorijų jaunieji kūrėjai – tai 5-8 klasių bei patys mažiausi 1-4 klasių mokiniai.

Antradienio popietę Vilniaus pasienio rinktinės komisija susirinko išrinkti gražiausiųjų atvirukų savininkų. Komisija rinkosi net tarp 9 Vilniaus rajono švietimo įstaigų, kurių siųsti šaunūs atvirukai sudarė virš 100 vienetų.

Renkant konkurso laureatus, buvo atsižvelgiama ne tik į atvirukų, pasižyminčių įdomiais siužetais, vizualizaciją, techninį atlikimą, bet ir į originalumą ir temos aktualumą. Žvelgiant į kalėdinius atvirukus, vaikų nuoširdumas ir savitas mąstymas nepaliko abejingų komisijos narių. Konkurso vertinimo komisijoje buvusiems pareigūnams ir darbuotojams buvo tikrai nelengva atrinkti konkurso laureatus – geriausių atvirukų autorius. Juk atvirukais „snigo“ taip gausiai, o iš kiekvienos dalyvių grupės kategorijos teko išskirti vos po trejetą laureatų.

Po ilgų diskusijų, pasirodė komisijos narių vertinimo lentelės: iš pirmosios amžiaus grupės (1-4 kl.) I-oji vieta atiteko Milenai Baniukevič, 3 klasės Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos mokinei, atvaizdavusiai temą „Linksmos Kalėdos“.

II-oji vieta – Gabrielei Naruškevič 4 klasės Lavoriškių gimnazijos mokinei, atvaizdavusiai atviruke temą „Gražios Kalėdos pasienyje“.

III-oji vieta atiteko Vilniaus r. Kyviškių pagrindinės mokyklos 2 klasės mokiniui Viljamui Šablovskiui (Viljam Šablovski), filosofiškai įvardijusiam atviruko temą „Pasieniečio Kalėdos kabinete“.

Iš II-osios amžiaus grupės (5-8 kl.) kūrybinių sumanymų konkursiniai balai pasiskirstė taip:

I-oji vieta – Lavoriškių gimnazijos 6 klasės mokinei Kamilei Naruškevič, atviruko tema „Kalėdų žvaigždė“.

II-oji vieta – Mickūnų gimnazijos 6 klasės mokinei Anetai Čebatul, tema „Kalėdos artėja“.

III-oji vieta – Nemenčinės Gedimino gimnazijos 6 klasės mokinei Ugnei Palavinkaitei, tema „Pasienietis ir jo šuo švenčia Kalėdas“.

I-III vietų laimėtojai bus apdovanoti diplomais ir suvenyrais. Vilniaus pasienio rinktinės konkurso rengėjai bei vertintojai dėkoja mokiniams ir juos kuravusiems mokytojams už tokį aktyvų susidomėjimą ir kruopščiai atliktus darbus, kurie šventiniu laikotarpiu papuoš vienišų senolių namus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite