Angle down Atgal

Kaip sukurti savitą interjero stilių?

Namai tai yra vieta, kurioje jaučiame saugūs ir ramūs. Tokia aplinka susikuria ne savaime, o po truputį, kai į ją įdedame įvairiausių detalių. Kokio tipo detalės naudoti interjere – minimalizmo ar maksimalizmo – priklauso nuo jūsų pačių, kaip jūs įsivaizduojate erdvę, kurioje jums ne tik gerą būti, bet ir gyventi. 

Spalvos + daiktai = ryškūs namai

Šiuolaikiškas interjeras „kalba“ apie įvairias spalvas. Norint spalvų gama įvesti į namų interjerą, reikia pradėti nuo bazinių spalvų paletės, o tik vėliau pereiti prie reikiamų atspalvių. Šių dienų populiariausias derinys: juodos (arba mėlynos) spalvos sienos su ryškiais akcentais bei raštais. Taip siekiama sukurti balansą tarp tamsių ir ryškių spalvų. Jeigu nenorite tamsių sienų, galite dažyti baltai, tačiau nepamirškite įdėti ir kokių tamsių detalių.
Jeigu mėgstate naudoti akcentines detales, tuomet ryškios pagalvėlės, pledai, vazonai ir kt. padės sukurti bendrą interjero vaizdą. Prie tamsių sienų galite derinti ryškias (net neonines) spalvas turinčius daiktus, kurie tik sušiuolaikins ir papildys jūsų dizainą dar neatrastais potėpiais. 

O jeigu kažką naujai?

Šių dienų interjeras yra itin patogus tiems, kurie mėgsta jaukumą, tačiau ir nori ryškių (išsidarkiusių) detalių. Jeigu nusprendėte, kad norite atnaujinti namus tuomet atkreipkite dėmesį į Boho interjero stilių. Šis hipiško ir bohemiško stiliaus mišinys suteikia galimybę namuose maišyti įvairius raštus, medžiagas, spalvas bei daiktus. Taip pat prisideda ir vintažinės interjero detalės. Šios yra ganėtinai minimalistinės, tačiau turi ryškias detales, kurios suteikia žavesio bei įvairiapusiškumo namams.
Žinoma, kas per daug - tas nesveika, todėl persistengti tikrai nereikia. Pirmiausiai pagalvokite kokio tipo namų jūs norėtumėte (minimalistiško ir maksimalistiško stiliaus). Kai nuspręsite šį svarbiausią faktą, tuomet galėsite pradėti rinktis spalvas ir derinti detales. 

Nuo ko reikėtų pradėti?

Tam, kad viskas vyktų sklandžiai, ir rezultatas džiugintų net labiau nei tikėjotės, svarbu vadovautis keliais aspektais:

  • neskubėkite išsirinkti sienoms dažų

  • neskubėti pirkti baldų. Pirmiausiai pabandykite įsivaizduoti, kur kas stovės, o tik tada pirkite. Juk norisi užpildyti kiekvieną namų kampą

  • šviesos šaltiniai - sluoksniuojami. Atkreipkite dėmesį į tai, kad turi būti ne tik bendrinis, bet ir akcentinis apšvietimas, kuris pabrėš tam tikras namų vietas

  • nepersistenkite su kilimais ir baldais. Dažniausiai šie du elementai kertasi vienas su kitu, todėl reikia itin tinkamai pasirinkti, jog vėliau nerėžtų akies.

  • nepamiršti kūrybiškumo! Šis punktas yra vienas iš svarbiausių kuriant savo svajonių namus. Nebijokite pasirinkti tokių detalių, kurios galbūt kažkam nepatinka ar atrodo, kad netinka. Juk tai jūsų namai, kuriuose jūs ruošiatės gyventi ir leisti laiką su sau artimiausiais žmonėmis, todėl kurkite tokius į kuriuos jums patiems bus gera nuolat sugrįžti. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite