Angle down Atgal

Kaip pasirūpinti automobiliu jog kelionės juo būtų saugios?

Automobilis vaidina labai svarbų vaidmenį šiuolaikinio žmogaus gyvenime. Tai ir darbo priemonė ir puikus būdas keliauti. Tačiau tuo pačiu metu tai ir atsakomybė, nes norint, kad transporto priemonė tarnautų ilgai ir patikimai, tenka ja rūpintis.

Tinkamas dėmesys savo automobiliui padeda užtikrinti jo tinkamą funkcionavimą ir išvengti problemų, kurios dažniausias iškyla pačiais netinkamiausias momentais. Ko gero mažai kas norėtų susidurti su nenumatytu mašinos gedimu pačiame ilgai planuotos kelionės įkarštyje. Tam, kad to neįvyktų, svarbu rūpintis automobiliu ir ne tik prieš pat kelionę, bet ir reguliariai tikrinant svarbiausias dalis ir mazgus.

Kelionių saugumas priklauso nuo dviejų pagrindinių faktorių: vairuotojo įgūdžių patirties ir automobilio techninės būklės. Ir jei pirmasis su laiku dažniausiai gerėja ir tampa patikimesniu, tai antrasis atvirkščiai. Todėl jam tenka skirti vis daugiau laiko ir dėmesio ir čia pro akis neturėtų praslysti net ir smulkmenos. Jei dažnai tenka keliauti automobiliu, pastoviai tikrinkite jo padangas. Prisiminkite apie protektoriaus gylio svarbą saugumui ir nerizikuokite, jei vasarinės padangos pasiekia minimalų 1,6 mm o žieminės – 3 mm gylį. Visada turėkite sus savimi atsarginį ratą, ypač jei planuojate tolimesnę kelionę.

Reguliariai tikrinkite automobilio sistemos skysčius: aušinimo, alyvą, langų plovimo ir t.t. Jei ateina laikas keisti filtrus, nesistenkite pratempti dar kelis kilometrus ar dienas, vėliau tai gali sukelti daugiau problemų nei tikitės. Netgi susidėvėjęs valytuvas yra ta dalis, kurios nereikėtų ignoruoti, nes jei ne dabar tai ateityje atsidursite situacijoje, kai dėl jo kils rizika jūsų ir jūsų pakeleivių gyvybei. Tad jei iš tiesų norite užsitikrinti saugias ir komfortiškas keliones, neignoruokite jokių signalų, kurie gali tapti didesnių problemų ateityje priežastimis.

Remiamas turinys 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite