Angle down Atgal

Kai nesiseka lyg tyčia: laukuose atsivėrusi smegduobė vos nenugramzdino netoliese esančių ūkininko namų

Centrinėje Meksikos dalyje laukuose visai greta ūkininko namų atsivėrė 60 metrų skersmens ir 20 metrų gylio smegduobė. Iš rizikingoje padėtyje atsidūrusio gyvenamojo pastato evakuota šeima.
 

Laimei, toks netikėtas kraštovaizdžio pasikeitimas nepareikalavo žmonių gyvybių. Name, prie kurio kampo atsivėrė smegduobė, gyvenanti moteris pasakojo, jog ryte išgirdo dundesį.

„6 valandą ryto pašokome iš miegų, nes išgirdome garsų griaustinį. Galiausiai mano uošviai suprato, kas vyksta. Pamačiau, kaip nugrimzta žemė ir burbuliuoja vanduo. Labai išsigandau“, – pasakojo moteris.

@stopkadras
@stopkadras

Aiškinamasi, kodėl ūkininko teritorijoje atsirado tokia didelė įgriuva. Taip pat tiriama, ar žemės gali vėl taip pat drastiškai nugrimzti ir padidinti smegduobės gylį arba plotį. Smegduobė tebedidėja – nuo jos krašto vis dar atsiskiria ir į vandenį krenta pavieniai žemės luitai.

Smegduobėje esantis vanduo juda, tai leidžia spėti, kad duobė susidarė natūraliu būdu. 

Mokslininkai ir valdžios institucijos svarsto smegduobės atsiradimo priežastis.

„Manome, kad tai gali būti dviejų veiksnių derinys: lauko žemės minkštinimas. Visas plotas buvo dirbamas, be to, po žeme gali būti požeminio vandens šaltinių“, – sakė Meksikos regiono aplinkos sekretorius Beatrizas Manrique'as.

Įprastai tekantis požeminis vanduo suminkština žemę ir padaro ją nestabilią, todėl jai nugrimzdus formuojasi įgriuvos arba plačios ir gilios smegduobės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite