Angle down Atgal

Kadenciją baigusiam prezidentui V. Adamkui Seime bus įteikta A. Stulginskio žvaigždė

Per parlamento posėdį antradienį kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui bus įteiktas Seimo apdovanojimas – Aleksandro Stulginskio žvaigždė. 

Šį apdovanojimą Seimas įsteigė 2020 metais, jis bus teikiamas pirmą kartą.

V. Adamkui šis ženklas skirtas už jo indėlį į derybas dėl stojimo į svarbiausias Vakarų pasaulio bendrijos institucijas – NATO ir Europos Sąjungą.

A. Stulginskio žvaigždę parlamentas yra skyręs ir Jungtinių Amerikos Valstijų senatoriui Richardui Josephui Durbinui (Ričardui Džozefui Durbinui) už jo paramą Lietuvai, siekiant įtvirtinti valstybės nepriklausomybę ir tarptautinio diplomatinio pripažinimo, pagalbą plėtojant Lietuvos ir JAV tarpvalstybinius ryšius.

Jam apdovanojimas bus įteiktas vėliau.

Apdovanojimą – Aleksandro Stulginskio žvaigždę – parlamentas įsteigė Steigiamojo Seimo ir Lietuvos Respublikos paskelbimo 100-ųjų metinių proga ir siekdamas pagerbti iškilią A. Stulginskio asmenybę. 

A. Stulginskio žvaigždė skiriama už indėlį puoselėjant parlamentarizmo, demokratijos ir valstybingumo idėjas. Apdovanojimą komisijos teikimu iki kiekvienų metų balandžio 15 dienos skiria Seimas savo nutarimu.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite