Kristinos Radzevičienės nuotr.
Angle down Atgal

Ką veikti su vaiku, kai nėra ką veikti?

Ar dažnai savęs klausiate, ką veikti su vaiku, kai nėra ką veikti? Šiuo metu, kai Lietuvoje epidemiologinė situacija išlieka sudėtinga, vaikai namuose pasilieka vis dažniau, tad tėvams tenka sukti galvą, kaip sudominti jų mažametį vaiką.

Internetinėse platybėse siūlomos įvairios veiklos, tačiau mes dažniau perkame brangius stalo žaidimus arba tiesiog leidžiame savo vaikams sėdėti prie kompiuterių nesusimąstydami, kad vaikai geriausiai jaučiasi, kai tėvai su jais užsiima jiems patinkančia veikla. Tokių veiklų, kurios sudomintų vaiką – apstu. Apsidairykime, ko turime savo namuose ir ką iš to galime padaryti. Nustebsite – vaikai aktyviai įsitrauks į jūsų siūlomą veiklą.

Šiandien siūlome jums padaryti tikrą eksperimentą (spalvotą vulkaną), kuris sužavės jūsų mažametį.

Jums reikės visiškai paprastų dalykų:

  1. sodos,

  2. stiklainio,

  3. acto,

  4. padėklo aukštesniais kraštais arba indo,

  5. maistinų dažų arba skystų vandeninių dažų,

  6. indų ploviklio,

  7. šaukšto.

 

Pirmiausia, pripildykite pusę stiklainio actu ir tuomet nudažykite jį norima spalva. Šį kartą turėjau obuolių acto, tačiau tai spalvai nepakenkė. Susiraskite indą ar padėklą (aš naudojau kepimo skardą, kuri yra aukštesniais kraštais, mat lava iš stiklainio tuoj pat išsiverš). Stiklainį su actu statome į padėklo vidurį ir įpilame kelis lašus turimo indų ploviklio. Prieš vulkanui išsiveržiant galite kartu su savo atžalomis sugalvoti jam pavadinimą – taip bus įdomiau.

Paskutinis žingsnis – į stiklainį dedame porą šaukštų sodos, kuri ir yra esminė šio eksperimento „vinis“. Prieš tai pasikvieskite kitus šeimos narius, nes vulkano išsiveržimas sudomins net ir patį vyriausią. Neabejoju, kad vulkano išsiveržimą jūsų vaikai norės pakartoti, todėl acto turėkite bent du butelius.

Smagios popietės su savo mažaisiais, o mes ir toliau dalinsimės smagiais užsiėmimais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite