Angle down Atgal

Ką veikti su vaikais namuose niūriomis rudens dienomis?

Ruduo, laukėme jo ar ne, pasibeldė į mūsų duris. Medžių lapai keičia spalvas, dienos niūrios, o vakarus vis dažniau praleidžiame namuose. Na, o jei turi vaikų, šį laiką norisi praleisti prasmingai. Tad, ką veikti su vaikais namuose tomis niūriomis rudens dienomis?

Smulkiosios motorikos lavinimas

Smulkiąją motoriką lavinti galima įvairiausiais žaidimais – pavyzdžiui, susiverti apyrankę ar karolius su savo vardu. Tokį smagų karoliukų rinkinį ir dar daug kitų įvairiausių žaislų siūlo snape.lt.

Na, o karoliukų vėrimas tikrai smagi užduotis ne tik vaikams, bet ir tėveliams. Veikla gali sudominti ir berniukus. Juk iš karoliukų galima sukurti ir knygų skirtuką su mėgstamo herojaus vardu. Tereikia pasitelkti fantaziją ir išlaisvinti kūrybiškumą.

Kepame sausainius ir pyragus

Vaikai dažniausiai labai mėgsta ką nors gaminti. Žinoma, jei tik mes, suaugusieji, jiems leidžiame nevaržomai pasireikšti. Žinau, kad darbas virtuvėje su vaikais tolygu miltų bombos sprogimui, bet, pripažinkime, gaminti yra smagu. Ruduo – obuolių metas. Išbandykite paprasčiausio pyrago receptą, leiskite vaikams pabūti virtuvės šefais. O paskui ne tik namai kvepės jaukumu, bet ir galėsite skanauti pyragą ir ragauti arbatą.

Vienas paprasčiausių obuolių pyrago receptų:

Reikės:

5-6 obuolių,

100 ml. grietinės,

stiklinės miltų,

stiklinės cukraus,

šaukštelio paprasto vanilinio cukraus,

šaukštelio kepimo miltelių,

2 kiaušinių.

Trupiniams:

125 g. sviesto,

50 g. cukraus,

50 g. miltų,

šaukštelis cinamono.

Orkaitę įkaitinti 180 laipsnių. Obuolius nuplauti ir supjaustyti griežinėliais. Visus likusius tešlos produktus išplakti kartu. Kepimo indą patepti sviestu. Supilti tešlą, sudėti obuolius. Tada gaminti trupinius: miltus su cukrumi ir cinamonu sumaišyti. Į miltus sutarkuoti šaltą sviestą. Rankomis viską aptrinti, kad susidarytų trupiniai. Tik nepersistengti, kad sviestas nuo pirštų nepradėtų tirpti. Gautus trupinius berti ant pyrago viršaus. Ir kepti apie valandą ar net ilgiau. Priklauso, kokią formą pasirinksite.

Pexels.com nuotr.
Pexels.com nuotr.

Žaidžiame namus

Ar prisimenate, kai vaikystėje statydavome fortus iš įvairių paklotų ir baldų? Vaikams tai puiki proga ne tik žaisti, bet ir lavinti fantaziją. Leiskitės į tokį nuotykį ir jūs! Tam nereikia brangių priemonių – užteks to, ką turite namuose. Keletas jaukių pledų, kelios pagalvėlės ir štai – po stalu jau įrengti puikūs namai. Apgyvendinkite juos žaislais. Tikroviškos, vanile kvepiančios Pepotes lėlytės padės mokyti vaikus rūpintis kitais. Na, o berniukams tokia pledų tvirtovė bus puikus garažas žaislinėms mašinėlėms, kuriomis bus galima pavėžinti ir lėlytes. Tereikia lašo fantazijos ir kelios valandos prabėgs nejučia.

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite