Angle down Atgal

Ką pasirinkti? Plastikines ar medines duris?

Pagrindinės, arba kitaip dar vadinamos „paradinės“ durys jūsų namams atlieka keletą paskirčių. Pradedant saugumu, kurį užtikrina jūsų namams ir šeimai nuo vagysčių iki jūsų namų reprezentatyvios išvaizdos prieš aplinkinius. Ne veltui yra pasakymas, jog stovėdami prie svetimų durų, galime daug ką pasakyti apie namų šeimininkus.

Ar gi kitaip? Pasiturinčių asmenų namų durys tikrai nėra eilinės, greičiausiai, tai pagal specialų užsakymą gamintos, prie namų eksterjero priderintos, saugumą garantuojančios durys. Atkreipkite dėmesį kokią nuomonę susidarote patys stovėdami prie kažkieno durų.

Neretas namų šeimininkas laikui bėgant nori atsinaujinti, ne tik dėl saugumo, bet ir dėl to, jog jo pagrindinės durys nebesugeba atlikti ir savo paskirties, o ką jau kalbėti apie duris, kurios nuo namo pastatymo dienos nebuvo nei karto atnaujintos ar keistos.

Tai yra viena dažniausių priežasčių, kodėl namų šeimininkai noriai keičia savo namų duris, nes koks namų šeimininkas ilgai kentės su senomis durimis, kai tų durų atrakinimas yra didžiausia kančia?

Medinių durų privalumai ir trūkumai

Taip, kaip jau galite nuspėti, kalbame apie medines duris. Turbūt kiekvienas vyresnio amžiaus žmogus prisimena dar tų sovietmečiu statytų daugiabučių ar namų pagrindinės, įėjimo duris. Paprastos medinės durys, su elementarius užraktu (širdele). Užraktu, kurį įveikti galėdavo nei ir vaikas su paprasčiausiu atsuktuvu.

Gaila, kad iki šiol dar yra tokių namų šeimininkų, kurie nemato nieko blogo savo namuose naudoti tokias duris, nors žino, jog šios durys yra lengviausiai įveikiamos vagišių. Turbūt tai ir būtų didžiausias minusas, naudoti medines duris kaip pagrindines, įėjimui iš lauko.

Medinės durys viduje, ko gero, būtų labai geras pasirinkimas, nes tokios durys yra lengvai atnaujinamos, joms nereikia viduje jokių sudėtingų užrakto sistemų.

Tokios durys yra labai lengvai atnaujinamos, net jų išvaizda gali būti kardinaliai pakeista vien nudažius ar pridėjus daugiau medinių elementų. Nepabijosime pasakyti, jog yra išlikusių medinių durų, kurios visa galva lenkia modernaus stiliaus pigias, medines vidaus duris iki šimto eurų.

Paprasčiausiai šios senos durys yra gaminamos iš medžio masyvo, priešingai nei modernių laikų medinės durys, kurių tik karkasą sudaro medis, o visas pagrindas padengtas laminuota plokšte, kurie nuo drėgmės greitai deformuojasi.

Kada rinkti plastikines duris?

Kalbant apie plastikines duris, pirmiausia, namų šeimininkas turėtų apsispręsti, koks yra jo prioritetas. Ar namų saugumas, ar išvaizda, ar ilgaamžiškumas. Plastikinės durys nepalyginamai yra pirmūnės kalbant apie ilgaamžiškumą. Praktiškai jokios oro sąlygos negali pakenkti plastikinėms durims išvaizdos atžvilgiu, jų nereikia atnaujinti (dažyti) ar panašiai. Plastikinės durys taip pat gali būti geras pasirinkimas kalbant apie stilių ir prisitaikymą prie namų eksterjero. Dabartinės technologijos leidžia gaminti įvairiausių formų plastikines duris, kurios užtikrins mažiausią šilumos laidumą, bet užtikrins geriausią ventiliavimo sistemą.

Taip pat, plastikinės durys gali pasigirti kokybiškesnėmis užrakto sistemomis, kurios yra lengviau įdiegiamos, nei, kad medinėse duryse. Plastikinės durys taip pat dažnai pradėtos naudoti tiek kaip lauko, tiek kaip vidaus durys.

Profesionalus durų atrakinimas

Žinoma, jeigu lyginant elementarias, be jokių pridėtinių išvaizdos priedų, plastikinių durų kaina yra didesnė. Jeigu atsisžvelgiant ir į išvaizdos ypatumus, siūlome rinktis plastikines lauko duris, o viduj pasirinkti medines, nes medinių durų stiliaus variacijos gali būti neribotos, lyginant su plastikinių.

Tokiu atveju, medinės durys, dėl neribotų stiliaus galimybių, gali būti kur kas brangesnės, nei plastikinės durys ir gali viršyti jūsų nusistatytą biudžetą. Žinoma, jeigu jūsų prioritetas yra saugumas, vienareikšmiškai, lauko duris rinkitės nerūdijančio plieno. Tokiu būdu užtikrinsite maksimalų saugumą, kurio negali užtikrinti plastikinės ar medinės durys.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite