Nuotraukos autorės
Angle down Atgal

Ką manė kamanė

Kiekviena eilėraščio eilutė kviečia pajusti, pamatyti, išgirsti. Šiuos jausmus ir dar daug kitokių išgyveno Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos ketvirtokai skaitydami ir klausydamiesi draugų skaitomų poeto Vainiaus Bako eilėraščių.

Jie galėjo palyginti poeto aprašytus vaizdus su savo prisiminimuose išlikusiais ar įsivaizduojamais. Skaitant apie jazminus daugelis puikiausiai prisiminė jų žiedų skleidžiamą aromatą. Klausydamiesi apie kamanę, kuri „vis gėrė iš pievų nektarą, iš taurių mažyčių spalvotų žiedų“ vaizduotėje piešė pievą įvairiaspalvių žolynų ir dūzgiančias kamanes. Viename eilėraštyje perskaitė net apie tris kasas – svogūnų, mergaičių kasą ir parduotuvių. Žodžiai rašomi vienodai, o jų reikšmės skiriasi.

Baigiantis Zarasų viešosios bibliotekos organizuotam virtualiam knygų vaikams kategorijoje 2020-ųjų Metų knyga tapusios poeto Vainiaus Bako ir iliustratorės Marijos Smirnovaitės eilėraščių knygos „Ką manė kamanė“ pristatymui IV D klasės mokiniai paklausti, kuris eilėraštis labiausiai patiko, išvardino ne vieną pavadinimą. Mokytoja Galina Razmanavičienė paragino mokiniams būtinai perskaityti šią knygą, pasigėrėti ne tik posmų skambesiu, bet ir puikiomis iliustracijomis.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite