Angle down Atgal

Ką jūsų akys gali „papasakoti“ apie širdies ligas?

Kiekvienas žmogus, ypač vyresniame amžiuje, turėtų skirti pakankamai dėmesio savo akims. Ir ne tik dėl aštraus regėjimo – mūsų akys gali atskleisti daug svarbios informacijos apie viso organizmo būklę ir sveikatą.

Visi žinome, kad akys vadinamos sielos veidrodžiu, tačiau, remiantis neseniai atliktu tyrimu, jos iš tikrųjų yra „langai į jūsų sveikatą“. Žvelgiant į akis galima daug pasakyti apie ankstyvuosius širdies ligų požymius.

Kaip jūsų akys parodo širdies ligų požymius?

Gydytojai reguliariai tikrina mūsų akis ir tai daro ne be reikalo. Neseniai EClinical Medicine paskelbtame tyrime nustatyta, kad tinklainės išeminių perivaskulinių pažeidimų (RIPL) pastebėjimas akyse yra pacientų širdies ligų rodiklis.

Mokslininkai padarė išvadą, kad tam tikri veiksniai, pavyzdžiui, padidėjęs kraujospūdis, sukelia matomą akių kraujagyslių pažeidimą - tai ankstyva širdies ligų indikacija.

Vis dėlto, tokia praktika taikoma ne tik širdies ligoms. Jūsų akys gali parodyti ir kitus sveikatos sutrikimus, tokius kaip diabetas, hipertenzija, mitybos sutrikimai.

Būdai, kaip sumažinti širdies ligų riziką

Jei pastebite nerimą keliančius pokyčius akyse, pavyzdžiui, regos sutrikimus, paraudimą, dirginimą ar kraujagyslių problemas, turėtumėte pasikonsultuoti su savo gydytoju. Jei paaiškės, kad jie susiję su tam tikromis širdies problemomis, yra paprastų būdų sumažinti jų riziką.

Širdies ritmo palaikymui geriausiai tinka saikingi pratimai, tokie kaip greitas ėjimas, šokiai ir net sodo darbai. Tai yra smagūs būdai išlikti aktyviems ir sveikai gyventi, nejaučiant išsekimo po kiekvienos treniruotės.

Be to, sumažinti širdies ligų riziką padeda ir mitybos įpročių pakeitimas. Turėtumėte atsisakyti riebių produktų ir mažinti suvartojamos druskos kiekį. Tačiau tai nereiškia, kad turite valgyti tik prėską maistą. Prieskoniai, tokie kaip ciberžolė, cinamonas ir česnakai, trigliceridų (kraujyje kaupiamų riebalų) kiekį sumažina 30 procentų. Jie padeda absorbuoti maistinius riebalus, kurie yra vienas iš trigliceridų pagrindinių elementų. Taigi, prieskoniai pagelbės ne tik pagardinti patiekalus, bet ir sumažinti širdies problemų riziką.

Ir, žinoma, atidžiai stebėkite, kaip kasdien atrodo jūsų akys. Skirkite daugiau laiko pažvelgti į save veidrodyje - jūsų širdis jums padėkos.

Parengta pagal womansworld.com

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite