Angle down Atgal

Ką daryti, jeigu sutuoktinis prisidarė skolų: 3 svarbūs patarimai

Ar esame atsakingi už sutuoktinio skolas? Ar tokios skolos gali būti išieškomos iš šeimos nario turto? Ir kaip apsaugoti šeimos finansus, jeigu paaiškėjo, kad vyras ar žmona turi nesumokėtų skolų? Šių ir panašių klausimų dažnai sulaukia skolų išieškotojai bei antstoliai.

Santuokoje užgyventas turtas – bendras

Skolų išieškojimu užsiimančios įmonės sako, kad į šį klausimą vienareikšmiškai atsakyti nėra taip paprasta, mat viskas priklauso nuo konkrečios skolininko situacijos. Teisės ekspertai pabrėžia, kad kiekvienas sutuoktinis yra asmeniškai atsakingas už savo prievoles kreditoriams: santuoka dar nereiškia, kad vienas sutuoktinis tampa atsakingu už kito turimas skolas.

Vis dėlto, jeigu sutuoktiniai nėra sudarę ikivedybinės, povedybinės ar kitokios sutarties, taip pat jeigu jų santuokoje užgyventas turtas nėra kaip nors teisiškai padalintas, jis laikomas bendru ir iš jo galima išieškoti skolas. Net ir besiskiriančios poros turtas laikomas bendru tol, kol jis nepadalijamas teisme.

Kas pripažįstama bendru sutuoktinių turtu?

Svarbu atkreipti dėmesį, kad bendru yra laikomas tik sutuoktinių po santuokos užgyventas turtas. Iš jo gali būti išieškomos sutuoktinio skolos. Tuo tarpu iki santuokos kiekvieno iš sutuoktinių įgytas turtas ir toliau išlieka jų asmenine nuosavybe.

Civilinio kodekso 3.88 straipsnis nurodo, kad bendrąja jungtine sutuoktinių nuosavybe pripažįstama:

1) turtas, įgytas po santuokos sudarymo abiejų sutuoktinių ar vieno jų vardu;

2) pajamos ir vaisiai, gauti iš sutuoktinio asmenine nuosavybe esančio turto;

3) pajamos, gautos iš abiejų sutuoktinių bendros veiklos, ir pajamos, gautos iš vieno sutuoktinio veiklos, išskyrus lėšas, būtinas sutuoktinio profesinei veiklai;

4) įmonė ir iš jos veiklos arba kitokio verslo gaunamos pajamos, jeigu verslu abu sutuoktiniai pradėjo verstis po santuokos sudarymo. Jeigu iki santuokos sudarymo įmonė nuosavybės teise priklausė vienam sutuoktiniui, tai bendroji jungtinė sutuoktinių nuosavybė po santuokos sudarymo yra iš įmonės veiklos ar kitokio verslo gautos pajamos ir įmonės (verslo) vertės padidėjimas;

5) pajamos, gautos po santuokos sudarymo iš sutuoktinių ar vieno jų darbinės ar intelektinės veiklos, dividendai, taip pat pensijos, pašalpos bei kitokios išmokos, išskyrus tikslinės paskirties išmokas (žalos, padarytos dėl sveikatos sužalojimo, taip pat neturtinės žalos atlyginimas, gauta tikslinė materialinė parama, skirta tik vienam sutuoktiniui, ir kita).

Kaip elgtis, jeigu sutuoktinis turi skolų

Na, o jeigu sužinojote, kad sutuoktinis turi skolų, vadovaukitės šiais 5 patarimais, kuriais dalijasi profesionalūs skolų išieškotojai:

Nekaltinkite partnerio. Prisiminkite – susituokdami priėmėte ne tik sutuoktinio pinigus, bet ir skolas (nebent sudarėte tam tikrą teisinę sutartį), todėl tik jūs abu galite veikdami išvien įsiskolinimus sumažinti ir laikui bėgant grąžinti. Kaltinimai jau nepadės, geriau suremkite pečius ir išsivaduokite nuo skolų kartu. Susidarykite skolų grąžinimo planą ir veikite kaip tikra komanda.

Dėkite pinigus į „bendrą katilą“. Jei dar to nepadarėte, atidarykite bendrą banko sąskaitą ir sekite visas jūsų abiejų gaunamas pajamas iki paskutinio cento. Tokiu būdu bus kur kas paprasčiau laikytis skolos gražinimo terminų ir planuoti kitas išlaidas. Skolų išieškojimo įmonės pataria taupyti kiek įmanoma labiau, kiekvieną mėnesį grąžinti bent po minimalią skolos įmoką, bei nepamiršti kaupti atsargų nenumatytoms išlaidoms.

Pakeiskite gyvenimo būdą. Gaila, tačiau neapmokėtos skolos visuomet pareikalauja tam tikrų aukų. Norėdami kuo greičiau jas grąžinti, šiek tiek pakeiskite gyvenimo būdą – ne pačius svarbiausius pirkinius nukelkite į ateitį, gaminkite maistą namuose, nevaikščiokite po prekybos centrus vardan pramogos, planuokite pirkinius ir taip toliau. Jeigu jūs pakeisite savo gyvenimo būdą, didelė tikimybė, kad jūsų sutuoktinis taip pat įgaus motyvacijos greičiau grąžinti skolas.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite