Angle down Atgal

K. Strupui grąžinta chirurgo licencija

Buvusiam Santaros klinikų vadovui Kęstučiui Strupui grąžinta chirurgo licencija, antradienį pranešė „Lietuvos rytas“.

Gydytojo chirurgo ir abdominalinio chirurgo licenciją Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba jam grąžino po trijų mėnesių.

BNS primena, jog licencija K. Strupui buvo panaikinta vadovaujantis Medicinos praktikos įstatymo norma, kad licencijos galiojimas panaikinamas, jeigu gydytojas šiurkščiai pažeidė paciento teises: pasinaudojo pareigomis norėdamas sau gauti neteisėtų pajamų arba dėl kitokių asmeninių paskatų.

Tuomet sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys akcentavo, jog licencijos panaikintos ne visam laikui – po trijų mėnesių gydytojas gali kreiptis dėl naujos išdavimo.

Vilniaus apygardos teismas pernai gruodį paliko galioti pirmosios instancijos teismo nuosprendį, kuriuo K. Strupas buvo pripažintas kaltu dėl smulkaus kyšininkavimo, o jam neteisėtą atlygį davusi pacientė – kalta dėl smulkaus papirkimo.

Teismas konstatavo, kad K. Strupas, būdamas Santaros klinikų generaliniu direktoriumi ir praktikuojančiu chirurgu, 2018 metų sausio mėnesį iš pacientės paėmė 100 eurų kyšį už tai, kad jos pageidaujamu laiku jis pats atliktų jai operaciją.

K. Strupui skirta 5 tūkst. eurų, pacientei – 4,5 tūkst. eurų bauda.

Pasak „Lietuvos ryto“, nuosprendis yra apskųstas Aukščiausiajam Teismui.

 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite