Angle down Atgal

K. Paltaroko gimnazijos stadione – išmanūs treniruokliai

Šalia Panevėžio K. Paltaroko gimnazijos stadiono vienas paskui kitą statomi nauji lauko treniruokliai. Kai kurie jų aptverti „Stop juosta“, tačiau nekantrūs panevėžiečiai vis tiek veržiasi išbandyti naują pramogą.

Aikštelė nesaugi

K. Paltaroko gimnazijos direktorė Gražina Galiūnienė naujienų portalui JP teigė, kad dar ne visi treniruokliai tvirtai įmontuoti į žemę, neišlieta ir danga aikštelėje, todėl prašo paisyti draudimo ženklų, nes lauko treniruoklių aikštelė dar nėra saugi.

„Prioritetas yra mūsų mokyklos vaikai, bet nauja aikštelė galės naudotis ir kiti bendruomenės nariai. Kol kas aikštelė naudojimuisi nėra paruošta. Lieti dangą planuojame rugpjūčio pabaigoje, nes tai daryti ankščiau, nėra tikslo. Palikti vasarai, saulei ir lietui tikrai neverta. Esam suderinę, kad prieš rugsėjį, grįžtant vaikams į mokyklą, danga būtų išlieta. Tada įvyks ir oficialus aikštelės atidarymas“, – kalbėjo G. Gailiūnienė.

Išmanūs treniruokliai

Siekiant sukurti tinkamas sąlygas aktyviam, saugiam, sveikam bei turiningam laisvalaikio leidimui, šalia mokyklos, įrenginėjami ne tik įprasti treniruokliai rankoms, kojoms, pilvo presui, bet ir išmanieji treniruokliai. Vienas jų – dviratis. Jį minant, ekrane bus galima matyti nuvažiuotus kilometrus bei sudegintas kalorijas. Mažiesiems įrengtas judraus žaidimo kupolas, lavinantis vaikų reakciją.

Anot G. Gailiūnienės, lauko treniruokliai įrengti Sporto rėmimo fondo lėšomis, laimėjus projektą. Sporto rėmimo fondas skyrė daugiau nei 43 tūkst. eurų, o 10 proc. – turėjo prisidėti pati įstaiga.

Sporto salė per maža

Be to, mokykla laimėjo dar vieną projektą, ir iš Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo gavo 30 tūkstančių eurų finansavimą. Mokykla įsigijo išmanųjį šokių žaidimą, šiaurietiškų lazdų, du komplektus lauko šachmatų, futbolo vartus bei kitą sportinę įrangą.

„Mokyklos pastatas buvo pritaikytas mažai kunigų seminarijai, todėl mūsų sporto salė labai maža. Daugiau orientuojamės į lauką ir investicijas skiriame į kitas alternatyvias sporto šakas ir patį judesį kiemo erdvėse. Kad reikia daugiau sporto erdvių padiktavo ir karantinas, be to, kitąmet vaikams vyks ne be dvi, o trys savaitinės fizinio ugdymo pamokos“, – sakė G. Gailiūnienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite